Nowy numer 43/2020 Archiwum

Morze i Talerz Miłosierdzia

Premiera filmu zrealizowanego przez mieszkańców schroniska dla bezdomnych już w niedzielę.

espół filmowy Cinema Albert Production, działający przy Kole Wrocławskim Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, zaprasza na premierową projekcję filmu „Człowiek, który morza nie widział”. Odbędzie się ona w niedzielę 2 grudnia o 12.00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu (ul. Piłsudskiego 64A, sala „Lalka”). Bilety w cenie 6 zł są można kupić w kasie DCF od środy 28 listopada.

– Film opowiada historię dwóch sąsiadów, ludzi „po przejściach” – mówi Darek Dobrowolski, kierownik wrocławskiego schroniska przy ul. Bogedaina. – Pewnego razu młodszy z nich, wychowany w „bidulu”, znika. Starszy szuka go. Gdy w końcu dochodzi do spotkania, okazuje się, że młody stracił pracę, mieszkanie, mieszka w pustostanie. Starszy – dawny marynarz, choć tego nie pokazuje, też ma swoje problemy, jest człowiekiem z „półświatka”.

Ostatecznie, po różnych perypetiach, postanawiają... pojechać pociągiem nad morze, którego – jak się okazuje – młodszy nigdy w życiu nie widział. Jak się to wszystko skończy? Warto sprawdzić.

– Chcę podkreślić, że ten film właściwie od początku do końca został zrobiony przez mieszkańców schroniska, łącznie ze scenariuszem, efektami specjalnymi; ja pełniłem tylko funkcje organizacyjne – mówi Darek. – Jest to już siódmy obraz, zrealizowany przez Cinema Albert Production.

Premiera filmu będzie także jedną z okazji do zakupu Talerza Miłosierdzia – specjalnego talerzyka, który można będzie postawić na wigilijnym stole z myślą o „niespodziewanym gościu”. Dochód ze sprzedaży Talerzy Miłosierdzia przeznaczony jest na zapewnienie godnych świąt podopiecznym placówek Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta (talerze kupić można także w tych placówkach, m.in. przy ul. Bogedaina we Wrocławiu).

W rolach głównych: Franciszek Byś, Leszek Herliczka; scenariusz – Leszek Herliczka; zdjęcia – Henryk Bąk; muzyka – Robert Ruszczak; dźwięk – Bogumił Myśliwiec, Henryk Bąk, Zbigniew Grocholski; charakteryzacja – Zbigniew Majchrzak; reżyseria – Dariusz Dobrowolski.

Czas trwania – 66 min.

Morze i Talerz Miłosierdzia   Cinema Albert Production Morze i Talerz Miłosierdzia   Cinema Albert Production
 

 

 

 

 

 

 


Morze i Talerz Miłosierdzia   Cinema Albert Production Morze i Talerz Miłosierdzia   Na planie filmowym Cinema Albert Production

 

 

 

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama