Nowy numer 48/2020 Archiwum

Kasa dla zdolnych

Warto się uczyć. Do dolnośląskich uczniów trafiły stypendia z programu "zDolny Śląsk".

Program „zDolny Śląsk” zrealizowany został już po raz dwunasty. Młodzież została nagrodzona nie tylko za wybitne osiągnięcia w nauce, ale również sportowe, artystyczne i za działalność społeczną. Na własny rozwój będą mogli przeznaczyć dodatkowe środki, bo stypendia wynoszą od 2 do 3 tys. zł. Uhonorowane zostały 54 osoby.

W uroczystej gali w Filharmonii Wrocławskiej, oprócz stypendystów, wzięły udział władze województwa oraz dolnośląski kurator oświaty Beata Pawłowicz. Pani kurator zwróciła uwagę, że każdy młody człowiek ma jakieś szczególne zdolności. Nagrodzeni zostali ci, którzy szczególnie pracowali nad rozwojem swoich umiejętności.

Patrycja Pawlaszek, jedna z laureatek stypendium, została wyróżniona za szczególne osiągnięcia w nauce i muzyczne.

Laureatka przyznaje, że czasem jest bardzo ciężko znaleźć czas na wszystkie aktywności. Zaznacza jednak, że jeśli ktoś bardzo chce, to potrafi zrealizować wszystko, co sobie zaplanuje. Patrycja przygotowuje się w tym roku do matury, a jej marzeniem są studia na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej.

Program stypendialny "zDolny Śląsk" zainicjowany został w 2001 roku przez Fundację Edukacji Międzynarodowej i samorząd województwa dolnośląskiego w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Do tegorocznej edycji zgłoszono w sumie 400 kandydatów do stypendium. Pieniądze na realizację programu pochodzą z samorządu województwa, z Fundacji im. Batorego oraz z akcji 1 proc. podatku.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama