Nowy numer 24/2018 Archiwum

Mocne wejście

Prawie 200 nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej z całej archidiecezji przeżywało swój dzień skupienia. W ten sposób przygotowywali się do owocnego przeżycia adwentu.

Modlitwa Liturgią Godzin, Eucharystia i konferencja ks. prof. Mariusz Rosika, a także możliwość spotkania się w szerszym gronie, wzajemnej wymiany doświadczeń i rozmów przy kawie i herbacie – oto plan adwentowego dnia skupienia, który przeżywali nadzwyczajni szafarze Komunii świętej z całej archidiecezji. Gościło ich wrocławskie seminarium duchowne. Uczestnicy zgodnie podkreślali, że bardzo potrzebują tego typu spotkań, zwracając uwagę zarówno na ich akcent formacyjny, jak i na możliwość integracji między sobą. O sensie i znaczeniu dni skupienia szafarzy mówi ks. Paweł Cembrowicz, przewodniczący Komisji Liturgicznej przy Wrocławskiej Kurii Metropolitalnej:

Zadanie nadzwyczajnego szafarza w naszej archidiecezji pełni ok. 200 osób. Aktualnie trwa kurs, przygotowujący do pełnienia tego zadania, w którym uczestniczy ok. 60 osób.  

Szafarze zgodnie podkreślali, że bardzo potrzebują tego typu spotkań   Szafarze zgodnie podkreślali, że bardzo potrzebują tego typu spotkań Ks. Rafał Kowalski/GN Formacja i wzajemna integracja - to główne przesłanki spotkań szafarzy   Formacja i wzajemna integracja - to główne przesłanki spotkań szafarzy Ks. Rafał Kowalski/GN
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma