Nowy numer 41/2019 Archiwum

Święto ulicy św. Mikołaja

Od lat pojawia się, gdy zegar bazyliki św. Elżbiety wybija godzinę 12.00. Często wtedy staje u szczytu kościelnej wieży. Tym razem przyjechał terenową toyotą.

Św. Mikołaj zaskoczył tym samym tłum przedszkolaków i uczniów, którzy wypatrywali go z zadartymi do góry głowami. Choć tak nowoczesny, ukazał się jednak w stroju biskupim. Zasiadł na tronie u stóp bazyliki, a wtedy została uroczyście odczytana legenda o ulicy św. Mikołaja we Wrocławiu. Ulica – przy której wznosi się bazylika i obok której stoją kamieniczki Jaś i Małgosia – ponoć nosi taką nazwę ze względu na niezwykłą hojność jej dawnych mieszkańców. Św. Mikołaj wziął udział w tradycyjnym korowodzie ulicą noszącą jego imię, a następnie przystąpił do rozdawania prezentów – w tym pierniczków Jasia i Małgosi.

Święto ulicy św. Mikołaja, zorganizowane przez Towarzystwo Miłośników Wrocławia, wypełniły ponadto występy dzieci, młodzieżowych zespołów z centrów kultury, konkursy i zabawy. Nie brakło nawet hiszpańskich tańców czy piosenki reniferów.


Święto ulicy św. Mikołaja   Korowód z udziałem świętego biskupa Agata Combik/GN Święto ulicy św. Mikołaja   Niektóre dzieci przebrały się za renifery Agata Combik/GN

 

 

 

 

 

 

 

Święto ulicy św. Mikołaja   Przy tronie biskupa z Miry trwały szalone tańce Agata Combik/GN Święto ulicy św. Mikołaja   Wizyta św. Mikołaja była czasem radości Agata Combik/GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL