Nowy numer 42/2019 Archiwum

Robią dobre kino

Kupili licencje na wyświetlanie publiczne już dwóch filmów. W planach są kolejne. W ten sposób chcą zostać współczesnymi misjonarzami.

We Wrocławiu ruszyła bardzo ciekawa inicjatywa. Wspólnota działająca przy parafii św. Augustyna postanowiła wprowadzić na polski rynek produkcje, które z niewiadomych przyczyn zostały pominięte przez polskich dystrybutorów. – Jeśli pojawiają się jakieś ciekawe filmy, to staramy się je ściągnąć – mówi Dariusz Brzeziak z wrocławskiej wspólnoty Dom Boży. Ostatnim, jeszcze gorącym kawałkiem jest film „October baby: Każde życie jest piękne” w reżyserii Johna i Andrew Erwina. Co ciekawe, amerykańska produkcja miała hitowe otwarcie w kinach USA. – Premiera odbyła się w marcu tego roku. Podczas pierwszego weekendu wyświetlania był on na 8. miejscu najbardziej kasowych produkcji w Stanach Zjednoczonych – mówi D. Brzeziak. Niestety w Polsce „October baby” przeszedł bez echa. Znamienne jest to, że wrocławianie zakupili licencję na publiczne pokazywanie filmu w Polsce, która ma numer 1.

O czym jest film? – Jest to sfabularyzowana historia Gianny Jessen, kobiety, która przeżyła własną aborcję – mówi członek wspólnoty „Dom Boży”. Jak zaznacza, film dotyka nie tylko problemu aborcji, ale również relacji międzyludzkich. – Poruszający jest fragment przekazujący prawdę, że jeśli ktoś bardzo często coś mówi, to po pewnym czasie zaczynamy w to wierzyć. Tak jest właśnie z aborcją – tłumaczy Darek. Jaka jest idea projektu zapoczątkowanego przez wspólnotę Dom Boży? – Chcemy, by ludzie zaczęli się zastanawiać, czego słuchają – precyzuje.

Skąd pomysł na tak nietypowe działanie? – W ramach naszej wspólnoty, wśród mężczyzn, oglądaliśmy różne filmy – takie, jak „Bravehart”, „Patriota” i wiele innych. Po co? By wzmocnić się jako mężczyźni – opowiada Darek. Podczas jednego z seansów pojawił się film „Odważni” i wtedy padła propozycja, by pokazać go publicznie szerszemu gronu. – Chodziło nam o to, by rozpocząć misję poprzez film; dotrzeć do środowisk, które może niewiele wspólnego mają z Kościołem. Stąd cała nasza idea – tłumaczy. Pieniądze na realizację wcale nie taniego przedsięwzięcia pochodzą z dziesięciny, którą składają na poczet działań wspólnoty jej członkowie.

W posiadaniu wspólnoty Dom Boży są na razie dwa filmy: „October baby: Każde życie jest piękne” oraz „Odważni”. Tę pierwszą produkcję będzie można zobaczyć już jutro, 8 grudnia, o godz. 19 w Kościele parafialnym pw. św. Augustyna przy ul. Sudeckiej 90 we Wrocławiu. Wstęp jest wolny. Warto skorzystać, bo kolejne publiczne pokazy odbędą się już po Nowym Roku.

October Baby - Trailer (POLSKI)
prayer1sdb1

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL