Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kończy się czas letnich chrześcijan

Rekolekcje multimedialne prowadzone przez Lecha Dokowicza, producenta filmowego, scenarzystę operatora, który doświadczył mocy Boga wyzwalającego z sideł zła, odbyły się u wrocławskich karmelitów.

– Kończy się czas letnich chrześcijan – mówił L. Dokowicz, przekonując, że na naszych oczach trwa zacięta walka dobra ze złem, wobec której nie można pozostać obojętnym. Wspominał swoje doświadczenie owej walki – w której odczuł grozę zła i moc zbawiającego Boga. Jako młody chłopak, na poważnie zajmujący się sportem, został zaprowadzony na spotkanie z C. Harrisem, słynnym w owym czasie „uzdrowicielem”. – Pomamrotał nade mną coś, czego nie zrozumiałem – wspomina. Tydzień później przytrafiło mu się dziwne omdlenie w kościele, tuż przed prezbiterium. Następnym razem, bojąc się podobnych kłopotliwych sytuacji, niedzielną Mszę św. spędził przed wejściem do kościoła, wdając się przy okazji w rozmowę ze stojącymi tam chłopcami. Ciąg wypadków doprowadził go do zupełnej utraty wiary. Z czasem wyjechał do Niemiec, gdzie pracował m.in. w Bawarskiej Operze i Teatrze Narodowym w Monachium. Gdy przygotowywał złożony projekt multimedialny, nawiązał kontakt z ludźmi tworzącymi niemiecką scenę techno. Współpracując z osobami zaangażowanymi w produkcję najsłynniejszych filmów tamtego czasu, wchodził też coraz głębiej w środowisko związane z muzyką techno. Wspomina swoją ówczesną fascynację techniką, efektami wizualno-dźwiękowymi, rozmachem realizowanych projektów...

W końcu jednak w życiu jego bliskich zaczęło dochodzić do niepokojących zjawisk – m.in. po tym, jak jego ówczesny „mistrz” w dziedzinie efektów stosowanych w techno miał kontakt z nowo urodzonym synkiem Dokowiczów. Ostatecznie Lech został uświadomiony przez owego „mistrza”, jaki przekaz tak naprawdę kryje się pod dźwiękami, obrazami i całym sposobem organizowania koncertów techno. Zrozumiał sens satanistycznych i okultystycznych symboli oraz sposoby manipulacji odbiorcami tego typu muzyki. L. Dokowicz opisał swoje doświadczenie stanięcia na granicy przepaści i rozpaczliwy zwrot w stronę Boga; ucieczkę do Polski, szukanie pomocy u kapłanów, opatrznościowe wydarzenia, które doprowadziły go do radykalnego stanięcia po stronie Chrystusa w walce między dobrem a złem.

– Wobec tej walki nie można być obojętnym – mówił, zachęcając do zdecydowanego odrzucenia wszystkiego, co oddala od Boga. Konferencje rekolekcyjne miały przedłużenie w adoracji Najświętszego Sakramentu i w modlitwie o uwolnienie od wszelkich sideł zła.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • krisek
  19.12.2012 11:21
  Zakończyły się Multimedialne Rekolekcje Ewangelizacyjne o walce duchowej prowadzone przez Lecha Dokowicza.
  Był to cudowny czas działania Ducha Świętego,
  czego byliśmy świadkami. Chwała Najwyższemu Bogu i wielkie dzięki Leszkowi, że jest świadkiem żywej wiary.
  Osobom, które tak licznie uczestniczyły również dziękujemy, że skorzystały z zaproszenia i zapraszamy Was w każdy trzeci wtorek miesiąca na Msze św. ku czci Ducha Świętego z nabożeństwem o uzdrowienie i uwolnienie.
  Gościowi Niedzielnemu wielkie dzięki za patronat medialny.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL