Nowy numer 42/2019 Archiwum

Medialne życzenia

Rozpoczął się czas składania bożonarodzeniowych życzeń. Dziś opłatkiem dzielili się wrocławscy dziennikarze.

Tradycją stały się już opłatkowe spotkania przedstawicieli mediów, organizowane przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Jak podkreślają zgodnie uczestnicy wigilii dziennikarzy, są one doskonałym momentem zatrzymania się w pogoni za aktualnymi informacjami.

Tegoroczny opłatek rozpoczęły krótkie oficjalne życzenia prezydenta miasta. Odczytany został fragment Pisma Świętego i odmówiono modlitwę "Ojcze nasz". Ks. Tomasz Płukarski, rzecznik prasowy Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej, uważa, że to dobrze, że dziennikarze spotykają się z okazji świąt.

– To czas łagodzenia sporów, wyciszenia oraz wzajemnej życzliwości. Na co dzień redakcje konkurują o jak najświeższe newsy, a dziś mogliśmy się spotkać, by ze sobą po prostu pobyć. Te wartości dotyczą zarówno wierzących, jak i niewierzących – mówi. Zauważa jednak, że wielu spośród dziennikarzy głośno się modliło i składało wzajemne życzenia, odnosząc się do Bożego Narodzenia. – To dobry znak – dodaje.

Spotkanie było też dobrą okazją do podsumowań. R. Dutkiewicz zaznacza, że kończący się rok był wyjątkowy i wymienia kilka powodów.

Prezydent zapewnia, że kolejny, mimo że bez tak spektakularnej imprezy, jaką było Euro 2012, będzie równie dobry, dzięki budżetowi miejskiemu, który będzie równie silny jak poprzedni.

Odnosząc się do mediów, R. Dutkiewicz zauważył, że nastąpił czas ich silnego przekształcania się. – W mediach chyba najbardziej widać, jak bardzo wkraczamy w świat wirtualny. Umierają papierowe gazety, tradycyjne nośniki informacji, na rzecz internetu.

Sami dziennikarze życzyli sobie przede wszystkim jak najwięcej dobrych wiadomości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL