Nowy numer 24/2018 Archiwum

Nocne porządki

Czas przygotowań do Bożego Narodzenia dobiega końca. Czy przygotowałeś/aś na przyjście Dzieciątka swoje serce?

Sprzątanie, zakupy i gotowanie pochłaniają ogromną ilość przedświątecznego czasu. Wrocławscy kapucyni zachęcają, by oprócz czystości w mieszkaniu zadbać również o „wyczyszczenie” swojego serca. – Żyjemy w czasach, gdy ludzie gonią za różnego typu rzeczami. Może się zdarzyć, że ktoś pamięta o wymyciu okien, a zapomina o spowiedzi – mówi br. Tomasz Grabiec. – Tuż przed świętami noc otwartych konfesjonałów jest okazją, by dotrzeć do tych wszystkich zabieganych.
Zakonnik zaznacza, że propozycja nie jest tylko dla zapominalskich, ale również dla tych, którzy ze względu na zawodową pracę nie mogą uczestniczyć w adwentowych rekolekcjach i w tradycyjnej spowiedzi, która zwykle odbywa się w parafiach popołudniami.

Noc otwartych konfesjonałów odbędzie się w parafii pw. św. Augustyna przy ulicy Sudeckiej 90 we Wrocławiu z 21 na 22 grudnia. Rozpocznie się o godz. 20 liturgią pokutną, po której będzie całonocne czuwanie i adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz możliwość indywidualnej spowiedzi. Na zakończenie, o 5.30, odbędzie się Jutrznia.

 
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma