Nowy numer 24/2018 Archiwum

Pożar w Śląsku?

Kolejny raz głośno o Śląsku Wrocław. Tym razem powodem wrzawy są słowa Zygmunta Solorza, jakoby nie był on zainteresowany dalszym sponsorowaniem drużyny.

O problemach finansowych Mistrza Polski głośno było w marcu tego roku, kiedy opinia publiczna dowiedziała się, iż klubowa kasa świeci pustkami. Posiadająca 49 proc. udziałów w spółce WKS Śląsk Wrocław gmina Wrocław zaproponowała dokapitalizowanie klubu, na co nie zgodził się właściciel Polsatu. W efekcie miasto niemal ekspresowo podjęło decyzję o pożyczce w wysokości 12 mln zł. Kwota ta miała pozwolić na spłacenie zadłużenia oraz wypłacenie zaległych premii zawodnikom.

Rzecznik wrocławskiego magistratu nie chce komentować sprawy. Natomiast na pytanie, czy miasto ma dość współpracy z Zygmuntem Solorzem, czy to biznesmen chce wycofać się z udziałów we wrocławskiej drużynie, odpowiada: – Dziennikarze powinni sami ocenić sytuację. Wystarczy popatrzyć na to, kto ile w tym roku przekazał na funkcjonowanie Śląska.

Pierwsze mecze mistrza Polski na nowym stadionie gromadziły tysiące kibiców. Dziś rzadko można spotkać zapełnione trybuny   Pierwsze mecze mistrza Polski na nowym stadionie gromadziły tysiące kibiców. Dziś rzadko można spotkać zapełnione trybuny ks. Rafał Kowalski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma