Nowy numer 25/2018 Archiwum

Moc Różańca

Na aukcji charytatywnej został wystawiony różaniec z pereł, ofiarowany rodzicom Krzysia przez naszą redakcję. Dochód zostanie przeznaczony na leczenie chłopca.

Przypomnijmy: chłopiec choruje na jeden z najzłośliwszych nowotworów, który dotyczy przede wszystkim małych dzieci – neurobalstoma IV stopnia. Jest po ośmiu chemioterapiach. Przed nim jednak jeszcze długa droga, której ostatnim elementem jest immunoterapia. Ona ma na celu skuteczne zniszczenie pozostałych komórek nowotworu. Niestety, nie jest dostępna w Polsce, ani nie refunduje jej NFZ. Leczenia jest gotowa podjąć się niemiecka klinika w Greifswald. Koszt – 121 tys. euro. Rodziny nie stać na tak poważany wydatek. Rozpoczęła zbieranie pieniędzy wśród przyjaciół i najbliższych. Otrzymała także pomoc od firm, w których pracują jej członkowie. Wspiera ją parafia na Ołtaszynie, do której należy, jednak wciąż nie udało się zebrać potrzebnej sumy.

Do akcji przyłączyła się także redakcja wrocławskiego GN, która ofiarowała rodzicom Krzysia różaniec z pereł. Właśnie został on wystawiony na charytatywnej aukcji. – Nie chciałbym, by wartość tego różańca oceniać jedynie na podstawie wartości materiału, z którego został zrobiony – mówi ks. Rafał Kowalski, dyrektor wrocławskiego GN. – Wierzę, że osoba, która go wylicytuje, będzie w swoich modlitwach pamiętać o chorym chłopcu i wierzę w moc modlitwy różańcowej – dodaje.

Różaniec można licytować na stronie: http://allegro.pl/show_item.php?item=2893066606.

Dochód z licytacji różańca będzie przeznaczony na leczenie Krzysia   Dochód z licytacji różańca będzie przeznaczony na leczenie Krzysia Ks. Rafał Kowalski/GN
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma