Nowy numer 24/2018 Archiwum

Ważny dzień dla PWT

Od wielu lat wierni w Polsce, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, wspierają materialnie i duchowo uczelnie kościelne. Nasza archidiecezja modli się szczególnie za Papieski Wydział Teologiczny.

Z tej okazji w kościołach czytany jest list rektora PWT ks. prof. Andrzeja Tomki. Zwraca on uwagę, że uroczystość Narodzenia Pańskiego, która przypomina i uobecnia Tajemnicę Wcielenia, jest pierwszą w kalendarzu Roku Wiary próbą naszej wiary. „Od dziesięcioleci obserwujemy powolny, ale konsekwentnie przeprowadzany proces odchodzenia od Misterium, zamieniania go w lekką, przyjemną opowieść, budującą jedynie miłą atmosferę obsypywania dzieci czułością i prezentami. Toniemy wręcz w tzw. oprawie bożonarodzeniowej” – pisze ksiądz rektor. Podkreśla także, że tajemnica wcielenia Boga jest niepojęta i trudna, a jeżeli zamienia się ją na nierozumne rozbawienie, odbiera się jej smak i głębię, odbiera się jej znaczenie. Ksiądz A. Tomko przypomina także ważne wydarzenia, które przeżywała wrocławska uczelnia teologiczna. Zwraca również uwagę, że już niedługo na PWT poza teologią i filozofią będzie można studiować pedagogikę i zachęca do zainteresowania się ofertą uczelni.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni tym, którzy wspierają naszą uczelnię – mówi ks. dr Grzegorz Sokołowski, sekretarz generalny PWT, dodając, że zebrane ofiary są dużą pomocą w funkcjonowaniu Papieskiego Wydziału. Pozwalają m.in. na przeprowadzanie niezbędnych remontów, wyposażanie sal wykładowych oraz zakup książek do biblioteki.

Społeczność PWT nie zapomina o swoich dobrodziejach:


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma