Nowy numer 33/2019 Archiwum

Gwiazdy głośne oraz bardzo ciche

Gdy na wrocławskim rynku w sylwestrową noc rozbrzmiewały gorące rytmy, tuż obok trwała nie mniej gorąca modlitwa.

Czuwanie z adoracją Najświętszego Sakramentu przy ołtarzu Gwiazda Kazachstanu w paulińskim kościele zgromadziło wielu wrocławian. Kiedy za oknem grzmiały już i błyskały fajerwerki, tu w ciszy lśniła monstrancja w kształcie Maryi tulącej Syna. W czasie Eucharystii odprawianej o północy o. Maksymilian Stępień pochylił się nad obrazami z noworocznej Ewangelii, poczynając od pasterzy pośpiesznie szukających Jezusa. – Zobaczyli najpierw, jak mówi Ewangelia, Maryję, potem Niemowlę. Przez Maryję do Jezusa – to plan na następny rok – mówił, zastanawiając się następnie nad wspominanym przez św. Łukasza żłobem: – Żłób, to miejsce, gdzie daje się pokarm…Pierwsze, co uczyniła Maryja, to złożyła małego Jezusa w żłobie jako pokarm. Jezus jest naszym pokarmem; spożywamy Go w Eucharystii.

O. Maksymilian wskazał na znajdujący się w kościele obraz M. Willmanna, na którym Maryja zdaje się posyłać Syna w stronę św. Antoniego – jak do nas w Komunii św.; porównał ręce kapłana w czasie Mszy św. do kołyski Dzieciątka, korporał do pieluszek, a akt skruchy czynionej na początku Eucharystii do „drzwi pokory” – przypominających niskie wejście do Bazyliki Narodzenia w Betlejem. Zachęcał, by jak Maryja z dzisiejszej Ewangelii słuchać i rozważać słowo Boże i pamiętać, że Boże Narodzenie uczy innego porządku niż ten zwykle obowiązujący: pasterze poprzedzają królów, ubodzy władców.

Gwiazda Kazachstanu, która tej nocy prowadziła wrocławian, niczym trzech Króli, do tajemnicy Betlejem, w najbliższy piątek rano opuści stolicę Dolnego Śląska. Pojedzie do Oleśnicy, a potem do Poznania. Na ostatnie wrocławskie czuwanie przy niezwykłym ołtarzu do kościoła przy ul. św. Antoniego 3 stycznia o 19.30 zaprasza wszystkich chętnych Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej.

Gwiazdy głośne oraz bardzo ciche   Przy Gwieździe Kazachstanu Agata Combik/GN


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

 • gr3
  06.01.2013 02:08
  gr3
  Może ktoś wie kiedy Gwiazda Kazachstanu ma być w Poznaniu?
  Znalazłem tylko, w ogłoszeniach parafialnych Bazyliki w Oleśnicy, że w dniach od 5 do 18 stycznia będzie właśnie tam.
  Swoją drogą... dlaczego brak w Internecie informacji o tym gdzie i kiedy będzie ten wspaniały ołtarz o wielkim znaczeniu?
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL