Nowy numer 44/2020 Archiwum

Kawa dla misji

W najbliższy weekend w nietypowy sposób będzie można wesprzeć sieroty z Czadu. Wystarczy odrobina przyjemności, dzięki której przekazane zostaną środki dla ponad 200 dzieci.

Pomysł zorganizowania „Cappuccino dla Afryki” zrodził się w Krakowie i po raz pierwszy został zrealizowany w ubiegłym roku przy okazji Orszaku 3 Króli. Tym razem akcja zawitała również do stolicy Dolnego Śląska. Od piątku do niedzieli decydując się na cappuccino w jednej z biorących udział w inicjatywie kawiarni przekazujemy całą wydaną na tę przyjemność kwotę na misje w Czadzie. – We Wrocławiu dołączyło do nas 7 lokali – mówi Agnieszka Kempińska, koordynator akcji. Zaznacza, że wszystkie znajdują się w centrum miasta, co może ułatwić udział w akcji. Punktem kulminacyjnym, podobnie jak w Krakowie, ma być Orszak 3 Króli. Inicjatywa kapucynów jest bardzo mocno wspierana przez organizatorów ulicznych jasełek. Na trasie będą rozdawane ulotki zachęcające do włączenia się w pomoc misjom.

– Każda ilość zebranych pieniędzy będzie za mała, by udało się zrealizować wszystkie plany. To jest trochę jak studnia bez dna – tłumaczy potrzeby Afryki br. Tomasz Grabiec, dyrektor Sekretariatu Misyjnego zakonu kapucynów. Zebrane podczas akcji środki zostaną przeznaczone przede wszystkim na utrzymanie dzieci z sierocińca w Czadzie. – Dzienne wyżywienie i nauka wynosi tylko złotówkę. Dlatego cappuccino to właściwie tydzień życia dla jednej osoby – dodaje zakonnik.

Kapucyni zdają sobie sprawę, że nie wszyscy chętni będą mogli pójść do kawiarni na cappuccino, dlatego zachęcają również na wirtualną kawę. Korzystając ze specjalnej aplikacji na www.CappuccinoDlaAfryki.pl będzie można napić się „czarnej z pianką”. Niestety ta opcja ma jeden mankament. Na pewno zabraknie walorów smakowych.

Z „Cappuccino dla Afryki” wiąże się dodatkowa atrakcja. Dla największych smakoszy przewidziano nagrodę – wycieczkę do Ziemi Świętej. W kawiarence parafialnej przy ul. Sudeckiej (przy kościele św. Augustyna) będzie można nabyć wyjątkową kawę paczkowaną. Przygotowano tysiąc opakowań kawy Massaja, której receptura należy do kapucynów. – W jednym z nich (we Wrocławiu lub Krakowie) jest ukryta korona lub gwiazda. Kto ją znajdzie wygra wycieczkę – zachęca do udziału w loterii br. T. Grabiec.

 „Cappuccino dla Afryki” trwa od 4 do 6 stycznia. Udział w akcji biorą kawiarnie: „Pod Gryfami” (Rynek 2), „Pod Papugami” (Sukiennice 9), „Mleczarnia” (Włodkowica 5), „Cafe Borówka” (Świdnicka 38a), „Amorino” (Wita Stwosza 1/2), Cukiernia Marcello Consonni (Więzienna 7) oraz kawiarenka parafialna przy kościele kapucynów (ul. Sudecka 90).

Kawa dla misji   Dzienny koszt utrzymania dziecka w sierocińcu to zaledwie 1 zł. Archiwum kapucynów Kawa dla misji   Potrzeby finansowe misji afrykańskich są ogromne. Kapucyni planują, że zebrana kwota pozwoli zbudować również centrum kulturalne w Czadzie Archiwum kapucynów

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama