Nowy numer 41/2019 Archiwum

Pójdź za mędrcami

Już jutro ulicami Wrocławia przejdzie Orszak Trzech Króli. Każdy może dołączyć do tego radosnego przedsięwzięcia.

Dwórki, pasterze oraz przybyli ze Wschodu mędrcy przybędą do stolicy Dolnego Śląska, by symbolicznie w Rynku oddać pokłon Dzieciątku i Jego rodzicom. Do pójścia za królami jesteśmy zaproszeni wszyscy. Jak podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia, ma to być radosny pochód promujący rodzinne spędzanie czasu. Tegoroczny Orszak Trzech Króli odbywa się pod hasłem „Kolędy – lepiej śpiewać niż słuchać, lepiej razem niż samemu”. To właśnie wspólny śpiew ma zjednoczyć uczestników marszu wokół Świętej Rodziny.

– Przygotowaliśmy dla wszystkich obecnych śpiewniki. Dzięki temu liczymy na aktywność wokalną tych, którzy z nami wyruszą w drogę – mówi Andrzej Dunajski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Edukacji i Rodzin Nurt, organizator Orszaku. Będą rozdawana również korony i plakietki z logo Orszaku Trzech Króli.

Wśród atrakcji tegorocznej edycji ulicznych jasełek będzie m.in. wizyta u króla Heroda, walki aniołów z diabłami oraz wypuszczenie gołębi pokoju. Mówi A. Dunajski:

Pielgrzymowanie do żłóbka rozpocznie Msza św. w katedrze wrocławskiej o godz. 10. Po niej, ok. 11.30, kolumna wyruszy do Rynku. Na czele będzie gwiazda betlejemska, a za nią mędrcy ze Wschodu na wierzchowcach ze swoimi dwórkami i rycerzami, aniołowie oraz pasterze. W sercu miasta rozpocznie się kolędowanie z zespołem „30 synów i 40 wnuków jeżdżących na 70 oślętach”.

Więcej na temat Orszaku 3 Króli we Wrocławiu i w Oleśnicy w aktualnym numerze GN.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL