Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Golec uOrkiestra w Oławie

To będzie bez wątpienia niezwykły wieczór kolędowy. Już 12 stycznia do Oławy przyjadą bracia Golcowie.

Pół godziny przed góralami z Milówki zaprezentują się zespoły z parafii pw. śś. Piotra i Pawła: schola dziecięca Apostolskie Nutki oraz zespół młodzieżowy Vox Ichtis. Dokładnie o 19.00 na scenę wejdzie gwiazda wieczoru - zespół Golec uOrkiestra. W wykonaniu tej jedynej na świecie "uOrkiestry" usłyszymy dobrze znane kolędy tradycyjne, a także pastorałki autorskie.

Spotkanie zakończy kolęda - prezent dla publiczności - w wykonaniu Golec uOrkiestry i chóru zebranego specjalnie na tę okazję. W gronie kolędników będą przedstawiciele władz miasta i regionu, sponsorzy, a także oławscy kapłani. Koncertowi, kolejny już raz, będzie towarzyszyła specjalna iluminacja świątyni, która dodatkowo wzmocni przeżycia wieczoru.

Projekt realizowany jest pod honorowym patronatem Franciszka Października, burmistrza Oławy, oraz Zdzisława Brezdenia, starosty powiatu oławskiego. Organizatorami są parafia pw. śś. Piotra i Pawła oraz Ośrodek  Kultury w Oławie. „Gość” jest patronem medialnym wydarzenia. Wstęp wolny.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma