Nowy numer 41/2019 Archiwum

Wielki jubileusz

Przez cały rok będą trwały obchody 300. rocznicy beatyfikacji i 50. rocznicy ustanowienia bł. Czesława patronem Wrocławia.

Uroczysta Eucharystia, odprawiona 12 stycznia, otwarła jubileuszowe świętowanie. Dzień wcześniej uruchomiona została specjalna strona internetowa poświęcona jubileuszowi patrona Wrocławia (blogoslawionyczeslaw.pl), która – oprócz poznania postaci błogosławionego, tekstów modlitw i szczegółów dotyczących tegorocznych obchodów – umożliwia także przesyłanie intencji modlitewnych, zanoszonych przez wstawiennictwo bł. Czesława.

A tegoroczne obchody, mające na celu m.in. konsolidację środowiska, które miałoby współpracować w celu doprowadzenia do kanonizacji bł .Czesława, zapowiadają się niezwykle interesująco. – Jubileusz nie ma charakteru jedynie religijnego, choć oczywiście ten wymiar stawiamy na pierwszym miejscu – mówi o. Norbert Oczkowski. – Dominikanie byli od początku siewcami kultury chrześcijańskiej  i taki charakter będą miały tegoroczne uroczystości.

Koncentrują się one wokół czterech wydarzeń: inauguracji jubileuszu (12 stycznia), 50. rocznicy ustanowienia bł. Czesława patronem miasta, świętowanej w ramach Dni Wrocławia (22-24 czerwca), połączonej m.in. z niezwykłą Nocą z bł. Czesławem,  lipcowej uroczystości odpustowej (19-20 lipca) oraz październikowej rocznicy beatyfikacji. Towarzyszyć im będą ceremonie liturgiczne, wydarzenia o charakterze naukowym i artystycznym, a także m.in. jarmark dominikański, planowana na Wzgórzu Polskim inscenizacja najazdu Mongołów na Wrocław i jego obrony dzięki bł. Czesławowi czy konkurs na graffiti o tej tematyce.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL