Nowy numer 43/2020 Archiwum

Sposób na karnawał

Cisza i śpiew wypełniły w dzisiejszy wieczór oleśnicką bazylikę, gdzie kilkadziesiąt osób modliło się o pokój przy Gwieździe Kazachstanu. Wśród modlących się przeważali ludzie młodzi.

– Od momentu, gdy do bazyliki przyjechał ołtarz, adoracja trwa tutaj każdego dnia – mówi ks. Bartłomiej Kot, wikariusz par. pw. św. Jana Apostoła w Oleśnicy, dodając, że inicjatywa wieczornego spotkania przed Najświętszym Sakramentem wystawionym w Gwieździe Kazachstanu to przede wszystkim szansa dla tych, którzy uczą się, studiują lub pracują do późnych godzin wieczornych i nie są w stanie nawiedzić kościoła przed 18.00. – Może to taka mała alternatywa dla imprez karnawałowych, by spędzić wieczór na wspólnej modlitwie – dopowiada oleśnicki wikariusz.

Na spotkanie przybyła także grupa młodych ludzi z Wrocławia, którzy o inicjatywie dowiedzieli się dzięki portalom społecznościowym. – Przegapiliśmy dni, kiedy ołtarz był w naszym mieście, a zależało nam, by go zobaczyć i przynajmniej przez chwilę adorować Pana Jezusa – tłumaczyli.   

Dzieło Stowarzyszenia Communità Regina della Pace pozostanie w Oleśnicy do 17 stycznia. Stąd wyruszy do Wielkopolski, by w połowie maja dotrzeć do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Oziornoje w Kazachstanie. – Przychodzę tutaj czasem z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego, gdzie katechizuję, i zawsze ktoś trwa na adoracji – mówi ks. Bartłomiej, dodając, że w czasie wizyty duszpasterskiej wielu oleśniczan wyrażało swoją radość z faktu, że Gwiazda zatrzymała się w ich parafialnej świątyni.   

Sposób na karnawał   Wieczorna adoracja to szansa dla tych, którzy uczą się lub pracują do późnych godzin Ks. Rafał Kowalski/GN Sposób na karnawał   Wśród modlących się przeważali ludzie młodzi Ks. Rafał Kowalski/GN Sposób na karnawał   Modlono się m.in. śpiewając kanony z Taize Ks. Rafał Kowalski/GN

 

 

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama