Nowy numer 33/2018 Archiwum

Sposób na karnawał

Cisza i śpiew wypełniły w dzisiejszy wieczór oleśnicką bazylikę, gdzie kilkadziesiąt osób modliło się o pokój przy Gwieździe Kazachstanu. Wśród modlących się przeważali ludzie młodzi.

– Od momentu, gdy do bazyliki przyjechał ołtarz, adoracja trwa tutaj każdego dnia – mówi ks. Bartłomiej Kot, wikariusz par. pw. św. Jana Apostoła w Oleśnicy, dodając, że inicjatywa wieczornego spotkania przed Najświętszym Sakramentem wystawionym w Gwieździe Kazachstanu to przede wszystkim szansa dla tych, którzy uczą się, studiują lub pracują do późnych godzin wieczornych i nie są w stanie nawiedzić kościoła przed 18.00. – Może to taka mała alternatywa dla imprez karnawałowych, by spędzić wieczór na wspólnej modlitwie – dopowiada oleśnicki wikariusz.

Na spotkanie przybyła także grupa młodych ludzi z Wrocławia, którzy o inicjatywie dowiedzieli się dzięki portalom społecznościowym. – Przegapiliśmy dni, kiedy ołtarz był w naszym mieście, a zależało nam, by go zobaczyć i przynajmniej przez chwilę adorować Pana Jezusa – tłumaczyli.   

Dzieło Stowarzyszenia Communità Regina della Pace pozostanie w Oleśnicy do 17 stycznia. Stąd wyruszy do Wielkopolski, by w połowie maja dotrzeć do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Oziornoje w Kazachstanie. – Przychodzę tutaj czasem z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego, gdzie katechizuję, i zawsze ktoś trwa na adoracji – mówi ks. Bartłomiej, dodając, że w czasie wizyty duszpasterskiej wielu oleśniczan wyrażało swoją radość z faktu, że Gwiazda zatrzymała się w ich parafialnej świątyni.   

Wieczorna adoracja to szansa dla tych, którzy uczą się lub pracują do późnych godzin   Wieczorna adoracja to szansa dla tych, którzy uczą się lub pracują do późnych godzin Ks. Rafał Kowalski/GN Wśród modlących się przeważali ludzie młodzi   Wśród modlących się przeważali ludzie młodzi Ks. Rafał Kowalski/GN Modlono się m.in. śpiewając kanony z Taize   Modlono się m.in. śpiewając kanony z Taize Ks. Rafał Kowalski/GN

 

 

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma