Nowy numer 44/2020 Archiwum

50 lat razem

Pół wieku temu ślubowali miłość, wierność i uczciwość małżeńską. 14 par świętowało w Ziębicach swój złoty jubileusz.

Uroczystości rozpoczęły się Eucharystią w ziębickiej bazylice, gdzie małżonkowie dziękowali Bogu za dar 50 lat wspólnego życia i wypraszali potrzebne łaski dla siebie i swoich najbliższych. Następnie w ratuszu, w otoczeniu swoich rodzin, odnowili przysięgę małżeńską sprzed pół wieku, a z rąk burmistrza Antoniego Herbowskiego otrzymali odznaczenia za wieloletnie pożycie małżeńskie, nadane przez Prezydenta RP.

Jaka jest recepta, by obchodzić tak piękną rocznicę? – Uśmiech, życzliwość, miłość, zrozumienie i wzajemne wsparcie – powiedziała jedna z par.

Dostojni jubilaci to: Ludwika i Józef Osiadaczowie ze Starczówka, Władysława i Stanisław Pukałowie z Ziębic, Józefa i Antoni Mrozowie ze Starczówka, Maria i Bolesław Opachowie z Dębowca, Maria i Marian Jasińscy z Wigańcic, Franciszka i Stanisław Rajczakowscy z Rososznicy, Danuta i Paweł Ilczyszynowie z Ziębic, Maria i Franciszek Bieleccy z Krzelkowa, Anna i Jan Motykowie z Nowego Dworu, Władysława i Jan Dąbrowscy z Ziębic, Barbara i Marian Gwiazdowscy z Henrykowa, Stanisława i Stanisław Ejzenhartowie z Ziębic, Halina i Lucjan Kurowscy z Ziębic.

50 lat razem   14 par świętowało złoty jubileusz małżeństwa w Ziębicach Barbara Rak
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama