GN 28/2018 Archiwum

50 lat razem

Pół wieku temu ślubowali miłość, wierność i uczciwość małżeńską. 14 par świętowało w Ziębicach swój złoty jubileusz.

Uroczystości rozpoczęły się Eucharystią w ziębickiej bazylice, gdzie małżonkowie dziękowali Bogu za dar 50 lat wspólnego życia i wypraszali potrzebne łaski dla siebie i swoich najbliższych. Następnie w ratuszu, w otoczeniu swoich rodzin, odnowili przysięgę małżeńską sprzed pół wieku, a z rąk burmistrza Antoniego Herbowskiego otrzymali odznaczenia za wieloletnie pożycie małżeńskie, nadane przez Prezydenta RP.

Jaka jest recepta, by obchodzić tak piękną rocznicę? – Uśmiech, życzliwość, miłość, zrozumienie i wzajemne wsparcie – powiedziała jedna z par.

Dostojni jubilaci to: Ludwika i Józef Osiadaczowie ze Starczówka, Władysława i Stanisław Pukałowie z Ziębic, Józefa i Antoni Mrozowie ze Starczówka, Maria i Bolesław Opachowie z Dębowca, Maria i Marian Jasińscy z Wigańcic, Franciszka i Stanisław Rajczakowscy z Rososznicy, Danuta i Paweł Ilczyszynowie z Ziębic, Maria i Franciszek Bieleccy z Krzelkowa, Anna i Jan Motykowie z Nowego Dworu, Władysława i Jan Dąbrowscy z Ziębic, Barbara i Marian Gwiazdowscy z Henrykowa, Stanisława i Stanisław Ejzenhartowie z Ziębic, Halina i Lucjan Kurowscy z Ziębic.

14 par świętowało złoty jubileusz małżeństwa w Ziębicach   14 par świętowało złoty jubileusz małżeństwa w Ziębicach Barbara Rak
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma