Nowy numer 21/2018 Archiwum

Konkurs Papieski

Instytut Tertio Millennio zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w IX edycji konkursu na temat życia i nauczania Jana Pawła II. Pierwsze etapy odbywają się on-line.

Żeby wziąć udział w konkursowych zmaganiach, należy zarejestrować się na stronie konkurspapieski.pl i do 5 marca 2013 r. rozwiązać on-line quiz składający się z 20 pytań. Osoby, które zakwalifikują się do drugiego etapu, zostaną zaproszone do rozwiązania – również on-line – testu złożonego z 60 pytań (19 marca). Trzeci etap (21.03–11.04.) polega na przygotowaniu eseju, w ramach czwartego (11.05) finaliści z danego regionu wezmą udział w obronie swojego eseju przed złożoną z ekspertów komisją konkursową – w jednym z dziewięciu miast w Polsce, m.in. we Wrocławiu.

Organizowany przez Instytut Tertio Millennio jest jednym z największych konkursów wiedzy o osobie i nauczaniu Jana Pawła II w Polsce. Dotychczas wzięło w nim już udział ok. 25 000 uczestników z całej Polski. Na najlepszych czekają cenne nagrody – w tym wyjazd do Rzymu. Przewidziana jest ponadto nagroda specjalna dla najlepszego zarejestrowanego opiekuna, a także dla szkoły, której reprezentacja uczestników będzie najliczniejsza podczas pierwszego etapu.

Organizatorzy zapraszają na stronę konkurspapieski.pl , gdzie można znaleźć m.in. materiały pomocne w przygotowaniach do rozwiązania quizu.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma