Nowy numer 28/2018 Archiwum

Kapłan osobowością roku?

Proboszcz par. pw. NMP Częstochowskiej w Ligocie Małej może wygrać w konkursie lokalnego tygodnika

Od trzech lat tygodnik „Oleśniczanin” i portal internetowy olesnica.naszemiasto.pl organizują plebiscyt na Osobowość Roku w powiecie oleśnickim. Tym razem wśród nominowanych jest, doskonale znany naszym czytelnikom, ks. Piotr Semeniuk, proboszcz par. pw. NMP Częstochowskiej w Ligocie Małej. Uzasadniając nominację kapłana, organizatorzy napisali: „za udowodnienie, że mała parafia może być wielka. To dzięki niemu w kościele w Ligocie Małej pojawiły się relikwie Ojca Pio, a kościółek w Smolnej odzyskuje blask”.

– O tym, że ktoś zgłosił moją kandydaturę, dowiedziałem się w czasie wizyty duszpasterskiej od swoich parafian – mówi ks. Piotr, dodając, że w dzisiejszych czasach, gdy Kościół nie jest przedstawiany w najlepszym świetle i zdecydowanie rzadziej podkreśla się dobro czynione przez osoby duchowne niż złe czyny, taka nominacja jest bardzo miła. Podkreśla jednak, że zawsze to, co robi, przekłada na życie całej parafii. – Tak naprawdę, to wyróżnienie tych wszystkich ludzi, wśród których posługuję. To oni podejmują różne działania na rzecz naszej wspólnoty. Ja jako proboszcz firmuję je swoim nazwiskiem. Zatem tytuł Osobowość Roku 2012 należy się w rzeczywistości moim parafianom – spuentował proboszcz.

Informacje, jak można oddać głos na ks. Piotra, na stronie www.olesnica.naszemiasto.pl

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma