Nowy numer 33/2019 Archiwum

Dla uśmiechu dziecka

Niewielka Szkoła Podstawowa we Wszechświętem po raz kolejny udowodniła, że mały może dużo. Właśnie zakończyli akcję „Daj pluszaka dla dzieciaka”.

Efekt: dwa duże worki z maskotkami, puzzlami, grami planszowymi i zabawkami,  które niebawem trafią do małych pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.

- Poprzednie akcje, zorganizowane w ubiegłych latach pokazały, że jesteśmy w stanie zrobić dużo dobrego – mówi Agata Faltin, pomysłodawczyni i koordynatorka inicjatywy. Jej zdaniem, kluczem do sukcesu jest zaangażowanie i współpraca wszystkich: uczniów, rodziców i grona pedagogicznego. Tłumacząc sens takich działań pani Agata przywołuje słowa bł. Jana Pawła II: „Nigdy nie jest tak, żeby człowiek czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością”. - Już sama świadomość, że te dzieci na moment zapomną o swojej chorobie, uśmiechną się, jest dla nas najpiękniejszym podziękowaniem - zaznacza.

Nauczycielka zwraca także uwagę, że tego typu projekty są doskonałą formą oddziaływania wychowawczego. - Zależy mi na tym, by w naszych wychowankach wyrabiać wrażliwość na ludzi słabszych, chorych, nieszczęśliwych, którym trzeba pomóc oraz umiejętność dzielenia się z bardziej potrzebującymi - mówi. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL