Nowy numer 28/2018 Archiwum

Bliżej do Luksemburga

W naszym mieście działa 12 konsulatów, m.in. Francji, Bułgarii, Ukrainy czy Szwecji. 21 lutego dołączy do nich kolejne państwo.

Tego bowiem dnia, po oficjalnym zaprzysiężeniu, mecenas Krzysztof Bramorski obejmie obowiązki Konsula Honorowego Wielkiego Księstwa Luksemburga we Wrocławiu.  

Jeszcze w grudniu ubiegłego roku minister Radosław Sikorski podpisał dokument udzielający exequatur (zgoda państwa na wykonywanie przez określoną osobę funkcji kierownika urzędu konsularnego) Konsula Honorowego Wielkiego Księstwa Luksemburga we Wrocławiu, z jurysdykcją obejmującą teren województwa dolnośląskiego. Siedziba konsulatu będzie się mieściła przy ul. Rzeźniczej.

Konsul honorowy w odróżnieniu od konsula zawodowego nie pobiera wynagrodzenia za swoją pracę. Więcej o jego zadaniach oraz o tym, co zyska nasz region dzięki nowemu konsulatowi – już wkrótce w papierowym wydaniu GN.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma