Nowy numer 48/2020 Archiwum

Chrześcijanie bliżej siebie

Piątkowe spotkanie w kościele ewangelicko-metodystycznym wzbogaciły śpiewy z Taizé.

Obecny podczas modlitwy ekumenicznej w kościele przy ul. Worcella, bp ewangelicko-augsburski, Ryszard Bogusz cieszył się obecnością wielu młodych osób. - To dobrze, że oprócz tych, którzy w Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan są zaangażowani od lat, pojawiają się również osoby młode, które chcą budować dobre relacje między chrześcijanami - mówił. Zaznaczył przy tym, że nie ma bardziej znanej wspólnoty ekumenicznej, jak ta, którą założyli bracia z Taizé.

Podczas nabożeństwa u metodystów kazanie wygłosił ks. Aleksander Radecki (kościół rzymskokatolicki). Przypomniał w nim ogromne znaczenie kobiet i rodziny dla wszystkich wspólnot chrześcijańskich i dla budowania stabilności państwa. Nawiązując do dzisiejszych głosowań w Sejmie, wyraził zadowolenie, że w naszej ojczyźnie nie ma przyzwolenia na związki partnerskie osób jednej płci.

Pastor wrocławskiego zboru Metodystów, ks. Krzysztof Wolnica, podsumowując Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan zaznaczył, że we Wrocławiu jest dobry grunt do dialogu ekumenicznego.

Za największe osiągnięcie spotkań między chrześcijanami pastor uważa sam fakt  możliwości wspólnej modlitwy. Przypomniał, że droga do tego była bardzo długa. - Dobrze, że młodzież rozumie, iż można się razem modlić. Dajemy też w ten sposób wspólne świadectwo przed światem, który w dzisiejszych czasach odrzuca chrześcijaństwo - dodał.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan potrwa jeszcze dwa dni. W sobotę, 26 stycznia o godz. 12, odbędzie się nabożeństwo w Ewangelickim Kościele Pamiątkowym im. Króla Gustawa Adolfa przy ul. Ks. Brzóski 1. Homilie wygłosi ks. Jerzy Szczur z Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. W niedzielę, 27 stycznia o godz. 18, w Soborze Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy przy ul. Św. Mikołaja 40 nabożeństwu przewodniczył będzie bp Ryszard Bogusz z Kościoła ewangelicko-augsburskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama