Nowy numer 41/2019 Archiwum

WFF – reaktywacja

Od dziś we Wrocławiu w pełni funkcjonuje Centrum Technologii Audiowizualnych. W ramach instytucji będzie działał projekt Wrocławskich Studiów Technologii Wizualnych.

– Wrocław i Polska mają powód do dumy. Mamy bowiem jeden z najnowocześniejszych uniwersytetów w zakresie technologii audiowizualnych. Zapotrzebowanie na tego typu usługi jest gigantyczne, a możliwości zbudowania podobnych miejsc posiada niewielu – mówił podczas uroczystego otwarcia instytucji minister kultury i dziedzictwa narodowego, Bogdan Zdrojewski. Zaznaczył również, że placówka ma łączyć inżynierów z artystami.

Robert Banasiak, dyrektor Centrum Technologii Audiowizualnych, tłumaczył, że instytucja z jednej strony ma być centrum edukacyjno-badawczym, a z drugiej – oferować usługi producenckie dla klientów zewnętrznych. W tej chwili rozpoczyna się etap przygotowania zaplecza lokalowego, by umożliwić swobodną pracę. Wiąże się to również z odnowieniem zabytkowego budynku Wytwórni Filmów Fabularnych.

Dyrektor tłumaczy, że nowa placówka pozwoli odżyć miejscu, które na stałe wpisało się w historię polskiej kinematografii:

Jednocześnie zaznacza, że celem, jaki wyznaczają sobie kierujący instytucją, jest sprowadzenie do stolicy Dolnego Śląska jak największej liczby produkcji filmowych i telewizyjnych:

Środki na powstanie Centrum, w wysokości ok. 17 mln zł, pochodzą z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL