Nowy numer 44/2020 Archiwum

Krzyż na rok wiary

Krucyfiks, który trzymał w swych dłoniach Jana Paweł II w Wielki Piątek 2005 r., już niebawem zagości w parafiach diecezji wrocławskiej.

Zdjęcie, które obiegło świat pod koniec marca 2005 r., zna chyba każdy. Siedzący i przychylony chorobą papież, spoglądający na trzymany w rękach krzyż. W ten sposób w ostatnich dniach swego życia Jan Paweł II łączył się w modlitwie z zebranymi na Drodze Krzyżowej w rzymskim Koloseum.

– Spotkanie z tym krzyżem i modlitwa nie tylko za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II, ale razem z nim to ogromna nadzieja na ożywienie wiary w naszych wspólnotach – mówi ks. dr Marian Biskup, wikariusz biskupi ds. duszpasterstwa, odpowiedzialny za przygotowanie i przebieg peregrynacji. Jej początek planowany jest na Środę Popielcową, 13 lutego, w katedrze wrocławskiej. Każdego kolejnego dnia krzyż będzie odwiedzał poszczególne wspólnoty parafialne i zakonne. Szczegółowy harmonogram znajduje się tutaj. Natomiast w najnowszym numerze wrocławskiego dodatku "Gościa Niedzielnego" można przeczytać niezwykłą historię o tym, jak krucyfiks trafił w ręce papieża. Zapraszamy do lektury.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama