GN 41/2019 Archiwum

Ekumeniczne wyciszenie

Od 8 do 10 marca w Bukówku odbędą się dni skupienia Taizé. Młodzież przeżyje je pod hasłem: „Wszyscy jesteśmy uczniami Chrystusa".

Weekendowe rekolekcje w taizowym stylu odbywają się od wielu lat. - To już tradycja, że staramy się co najmniej raz w roku wyjechać, by kontynuować rozpoczętą z braćmi z Taizé pielgrzymkę zaufania przez ziemię - mówi Emilia Ostrowska, inicjatorka tegorocznej edycji dni skupienia.

Za każdym razem młodzi spotykają się w innym miejscu, dając świadectwo swojej wiary i zapraszając do wspólnej modlitwy różne lokalne społeczności. W tym roku będzie to wieś Bukówek, w której znajduje się Diecezjalne Sanktuarium Ekumeniczne. - Dzięki życzliwości ks. Janusza Głąby, kustosza tego miejsca i proboszcza parafii św. Wawrzyńca we Wrocisławicach, oraz wszystkich mieszkańców, będziemy mogli przeżyć trzy fantastyczne dni - dodaje organizatorka.

Kto może wziąć udział w dniach skupienia? Każdy chętny i to niezależnie od wyznania. - Do wspólnej modlitwy zaprosiliśmy także protestantów i prawosławnych. Chcemy realizować ideę wzajemnego szacunku i budowania jedności w Chrystusie - tłumaczy E. Ostrowska. W programie rekolekcji będzie Droga Krzyżowa, modlitwy oraz rozważania, które poprowadzi ks. Paweł Kucia z Milicza. Zaplanowano również warsztaty: muzyczne, międzywyznaniową debatę o ekumenizmie oraz zaproszenie na wakacje do Taizé. Punktem centralnym będzie niedzielna Msza św. - Chcemy, by ten czas był dobrze przeżyty - mówi Emilia.

Organizatorka podkreśla niezwykłą otwartość gospodarzy dni skupienia. Zaznacza, że mieszkańcy Bukówka zdeklarowali się ugotować dla wszystkich uczestników obiady na sobotę i niedzielę; władze wiejskie i gminne oddały nieodpłatnie na miejsca noclegowe świetlicę, a dzięki wójtowi, po zakończeniu spotkania, uczestnicy zostaną dowiezieni na dworzec kolejowy do Środy Śląskiej. - Już teraz jesteśmy niezmiernie wdzięczni za okazaną dobroć - mówi E. Ostrowska.

Zapisy na dni skupienia potrwają do końca lutego. Wystarczy napisać maila na: 475d@malawiosna.pl lub skontaktować się przez facebooka.

Więcej informacji pod wskazanymi adresami i pod numerem telefonu: 791587464.

Ekumeniczne wyciszenie  


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL