Nowy numer 21/2020 Archiwum

Świętość razy dwa

Najmłodsi klerycy wrocławskiego seminarium, odbywający swoją formację w Henrykowie, zainicjowali krucjatę modlitewną w intencji kanonizacji bł. Jana Pawła II.

Jak przekonuje ks. dr Jan Adamarczuk, wicerektor MWSD we Wrocławiu, przełożony alumnów pierwszego roku, inicjatywa wyszła od samych kleryków. – Zainspirował nas kard. Henryk Gulbinowicz, który w czasie swoich wizyt w naszym henrykowskim seminarium wiele razy opowiadał o spotkaniach z Janem Pawłem II, zwracając uwagę na jego dokonania – mówi ksiądz rektor. Dopowiada przy tym, że nie chodzi jedynie o dążenie do samego aktu kanonizacji. – Nikt z nas nie ma wątpliwości, że Jan Paweł II jest w gronie świętych. Chciałbym jednak, by codzienne modlitwy w tej intencji, poznawanie pism, homilii i przemówień papieża oraz jego życiorysu sprawiły, że sami staniemy się coraz bardziej do niego podobni – puentuje.

Więcej już wkrótce w papierowym wydaniu GN


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama