Nowy numer 3/2021 Archiwum

XXI Światowy Dzień Chorego

Okazja, żeby pomodlić się, spotkać z ludźmi, pobawić i dowiedzieć o rzeczach ważnych i ciekawych.

W ramach obchodów Światowego Dnia Chorego 11 lutego w katedrze wrocławskiej o 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego – obchodzącego tego dnia 7. rocznicę sakry biskupiej. Po Eucharystii Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza na spotkanie integracyjne w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego. W programie poczęstunek, artystyczne występy, rozmowy przy kawie oraz świadectwa.

U ojców bonifratrów obchody Światowego Dnia Chorego rozpoczną się już w niedzielę 10 lutego Mszą św. o 12.00 w kaplicy Hospicjum św. Jana Bożego przy ul. Poświęckiej 8A. W hospicyjnej kaplicy o 14.00 wystąpi zespół muzyczny „Albertówka", następnie będzie można wysłuchać konferencji kapelana hospicjum „Miejsce chorych w Kościele", o 15.00 włączyć się w Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji pacjentów Hospicjum i ich Rodzin, o 16.00 obejrzeć film „Objawienia w Lourdes".

11 lutego bonifraterskie obchody otworzy modlitwa Anioł Pański w kościele pw. Świętej Trójcy we Wrocławiu przy ul. Traugutta 57/59, przy klasztorze bonifratrów. Następnie w Auli Klasztornej bł. Jana Pawła II o 12.30 odbędzie się prezentacja multimedialna na temat terapii zajęciowej pacjentów hospicjum a o 13.00 Janina Telejko będzie recytować wybrane wiersze z poetyckich tomików męża, śp. Janusza Telejki. O 13.30 na terenie Zakładu Ziołolecznictwa „Samarytanin” odbędzie się degustacja herbat ziołowych i produktów zdrowej żywności, będzie można zmierzyć ciśnienie i poziom glukozy, skorzystać z porad ziołoleczniczych, zyskać informacje o wolontariacie i porozmawiać z bonifratrami na temat ich posługi.

O 15.00 w kościele św. Trójcy zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich chorych, o opiekę Matki Bożej dla przebywających w hospicjum, w domach i zakładach opieki zdrowotnej. O 17.00 w Auli Klasztornej bł. Jana Pawła II odbędzie się koncert Eleni. Wstęp wolny.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama