Nowy numer 33/2019 Archiwum

Muzycznie o Biedaczynie

Lutowe wydanie "Verbum cum Musica" będzie poświęcone św. Franciszkowi z Asyżu.

Pod patronatem wrocławskiego GN odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu ze słowem i muzyką. Tym razem będzie można zapoznać się bliżej z postacią św. Franciszka z Asyżu. Wykład pt. „Święty Franciszek – teolog najznamienitszy" wygłosi franciszkanin o. dr Krzysztof Kukułka. W części muzycznej utwory z epoki renesansu zaprezentują młodzi wrocławscy artyści związani z Akademią Muzyczną im. Karola Lipińskiego. Na gitarze zagra Mateusz Ławniczak, a zaśpiewa Maria Kulisiewicz. Dr Ewelina Kondziela, inicjatorka i dyrektor artystyczny cyklu, zaznacza, że każdy z comiesięcznych koncertów przyciąga wielu słuchaczy. Liczy, że i tym razem będzie podobnie. – Udaje się nam zgłębiać słowo Boże i naukę Kościoła przy towarzyszeniu najlepszej muzyki – tłumaczy sukces "Verbum cum Musica".

Wykład i koncert odbędą się w niedzielę 10 lutego o godz. 17 w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Wstęp jest wolny.

Program koncertu:

Część I Gitara solo:

"Elegia" –  J.K. Mertz

"Hommage a Tarrega" – J. Turina

"Etiuda XI" – H. Villa-Lobos

Część II Angielskie Pieśni Renesansowe:

"When Laura Smiles" – P. Rosseter

"Can She Excuse My Wrongs" – J. Dowland

"Now Hath Flora" – R. Jones

"Farewell Dear Love" – R. Jones

"Willow" – anonim

"It Was A Lover And His Lass" – T. Morley.

Cykl „Verbum cum Musica” jest jedną z wielu form działalności ogólnopolskiego stowarzyszenia Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL