Nowy numer 34/2019 Archiwum

Ksiądz na czele

Do 6 marca można oddać głos w plebiscycie Osobowość Roku 2012, organizowanym od trzech lat przez tygodnik "Oleśniczanin".

Na miesiąc przed ogłoszeniem wyników prowadzi doskonale znany naszym Czytelnikom ks. Piotr Semeniuk, proboszcz par. pw. NMP Częstochowskiej w Ligocie Małej. Uzasadniając nominację kapłana, organizatorzy napisali: „Za udowodnienie, że mała parafia może być wielka. To dzięki niemu w kościele w Ligocie Małej pojawiły się relikwie Ojca Pio, a kościółek w Smolnej odzyskuje blask”.

– O tym, że ktoś zgłosił moją kandydaturę, dowiedziałem się w czasie wizyty duszpasterskiej od swoich parafian – mówi ks. Piotr, dodając, że w dzisiejszych czasach, gdy Kościół nie jest przedstawiany w najlepszym świetle i zdecydowanie rzadziej podkreśla się dobro czynione przez osoby duchowne niż złe czyny, taka nominacja jest bardzo miła. Podkreśla jednak, że zawsze to, co robi, przekłada na życie całej parafii. – Tak naprawdę to wyróżnienie tych wszystkich ludzi, wśród których posługuję. To oni podejmują różne działania na rzecz naszej wspólnoty. Ja, jako proboszcz, firmuję je swoim nazwiskiem. Zatem tytuł Osobowość Roku 2012 należy się w rzeczywistości moim parafianom – mówi.

Tutaj można znaleźć informacje, jak można oddać głos na ks. Piotra.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL