GN 33/2019 Archiwum

Skuteczność Bożej medycyny

Od Eucharystii pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego rozpoczęły się główne obchody XXI Światowego Dnia Chorego w archidiecezji wrocławskiej.

Hierarcha w homilii, nawiązując do orędzia Benedykta XVI, przywołał postać Miłosiernego Samarytanina i zwrócił uwagę, iż najczęściej kojarzona jest ona z osobami pielęgnującymi chorych. – Ojcowie Kościoła powiedzieliby nam jednak, że ostatecznie dobry Samarytanin to Pan Jezus, który przychodzi na drogi naszego życia, potrafi zauważyć tego, który jest schorowany, obrabowany, pobity, porzucony przy boku życiowej ścieżki. Zatrzymuje się, pochyla i podnosi. Pomaga tymi tajemniczymi i pełnymi mocy środkami, jakimi są sakramenty. Wino przemienione w Najświętszą Krew, oliwa, którą używa się przy namaszczeniu chorych – oto tajemnicza Boża medycyna, związana z łaską Bożą i modlitwą – mówił bp Andrzej, dodając, że Jezus poprzez słowo krzepi człowieka, przez sakramenty napełnia go łaską i prowadzi do domu Bożego, którym jest Kościół. – Jezus nie zostawia nas samymi – zaznaczył, dopowiadając:

Wytłumaczył także, że nieprzypadkowo Światowy Dzień Chorego obchodzony jest we wspomnienie NMP z Lourdes:

Ksiądz biskup wezwał również licznie uczestniczących w Eucharystii chorych, by ofiarowali swoje cierpienia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, i dodał, że poprzez modlitwę i złączenie swojego bólu z krzyżem Jezusa stają się oni najskuteczniejszymi apostołami.

Po Mszy św. wrocławska Caritas zaprosiła wszystkich na spotkanie integracyjne, w czasie którego nie zabrakło występów artystycznych, świadectw oraz rozmów przy kawie i herbacie.

Skuteczność Bożej medycyny   – Poprzez modlitwę i złączenie swojego bólu z krzyżem Jezusa chorzy stają się najskuteczniejszymi apostołami – mówił bp Andrzej Ks. Rafał Kowalski/GN
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL