Nowy numer 3/2021 Archiwum

Lubię sex… po ślubie

Już po raz szósty Zakopane gościło uczestników zimowych rekolekcji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej.

Wzięła w nich udział czterdziestoosobowa grupa, wśród której przeważali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci. Przewodniczył im ks. Arkadiusz Krziżok, asystent diecezjalny KSM. Hasło rekolekcji brzmiało „Czystość na żywo…., czyli lubię sex - po ślubie!”. Ich uczestnicy podczas kolejnych konferencji słuchali o: dojrzałości, miłości, seksualności i przede wszystkim czystości, która przejawia się we wszystkich sferach życia. W głębszym skupieniu i zrozumieniu nauk pomagały kaesemowiczom codzienne adoracje, Msze św. i modlitwa Liturgią Godzin.

– W zbliżaniu się do Boga sprzyjały również wyprawy w góry – mówią uczestnicy rekolekcji. – Nie zabrakło tradycyjnej wizyty w Sanktuarium Matki Boskiej Jaworzyńskiej, Królowej Tatr, którą poprzedziło przecieranie szlaku na Rusinową Polanę w śniegu po pas, czy nieco łatwiejsze wędrówki na Morskie Oko, do schroniska Pod Ornakiem i na Gubałówkę.  Był też czas na odpoczynek, zabawę czy też wspólne spędzanie czasu – dodają, podkreślając, że nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama