Nowy numer 42/2019 Archiwum

Pozostańcie wierni

W pierwszą rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II czytelnicy wrocławskiego „Gościa” pielgrzymowali do Wiecznego Miasta. Spotkaliśmy się wówczas także na audiencji z Benedyktem XVI.

Dla większości pątników z naszej grupy była to pierwsza wizyta w Watykanie. Podkreślali wówczas, że ogromne wrażenie zrobiło na nich spotkanie z papieżem. – Jeszcze nigdy nie byłem tak blisko Ojca Świętego – mówił Kacper Burakiewicz z Wrocławia. Wszyscy zgodnie twierdzili, że każdą kolejną rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II pragną przeżywać u grobów apostołów. – Po takim spotkaniu wraca się odmienionym – dopowiadali.

– W kontekście wczorajszej decyzji o abdykacji papieża wracają wspomnienia sprzed kilku miesięcy – wyznaje dziś Anna Palma z Dobroszyc, jedna z uczestniczek naszego wyjazdu. – Pamiętam doskonale słowa, które Benedykt XVI wypowiedział po polsku. Wspominając bł. Jana Pawła II, mówił o jego świadectwie życia, miłości do ojczyzny i naukach, które pozostawił, wzywając Polaków, by ta spuścizna była dziedzictwem całego narodu. Wciąż brzmią mi w uszach te delikatnie wypowiadane słowa, byśmy pozostali wierni Bogu, krzyżowi i Ewangelii – dodaje i puentuje: – To, co wydarzyło się wczoraj, sprawia, że wracają one z taką samą mocą, jak wtedy, gdy słyszałam je na Placu św. Piotra.

Zachęcamy naszych Czytelników do dzielenia się swoimi wspomnieniami spotkań z papieżem Benedyktem XVI. Listy można przesyłać na adres: wrocław@gosc.pl lub na adres pocztowy redakcji zamieszczony w papierowym wydaniu "Gościa Wrocławskiego".


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL