Nowy numer 34/2019 Archiwum

Solidarni z potrzebującymi

Środki zebrane podczas „Jałmużny wielkopostnej” organizowanej przez Caritas trafią przede wszystkim do chorych

Hasłem tegorocznej zbiórki są słowa „Wiara działająca w miłości”.  – Hasło nawiązuje do przeżywanego Roku Wiary, a jednym z elementów życia wiarą jest też świadczenie dzieł miłosierdzia – dobroczynność, działalność charytatywna – mówi ks. Janusz Jastrzębski, dyrektor wrocławskiego oddziału Caritas. Jak zaznacza, mimo, że akcja jest ogólnopolska ma jednak charakter lokalny. – Przekazane parafiom skarbonki, każdy wierny może zabrać do domu i przez cały Wielki Post składać tam dobrowolne ofiary. Po Wielkanocy środki rozdysponowane potrzebującym – tłumaczy ks. J. Jastrzębski. Pieniądze uzyskane w ten zostaną przeznaczone na leczenie dzieci i osób starszych z naszej diecezji. – Jedna połowa zostanie rozdysponowana na cele charytatywne bezpośrednio przez parafie. Druga natomiast zasili konto wrocławskiej Caritas – mówi.

Na czym polega akcja? Mówi ks. J. Jastrzębski:

Ksiądz dyrektor zaznacza, że podobny mechanizm zastosowany również przy innego typu wyrzeczeniach pozwala zaoszczędzić pokaźne sumy, a dzięki akcji mogą z tych pieniędzy skorzystać najbardziej potrzebujący. W ubiegłym roku z Jałmużny wielkopostnej na konta wrocławskiej Caritas wpłynęło ok. 120 tys. zł, drugie tyle zostało rozdysponowane przez parafie. Ks. J. Jastrzębski liczy, że w podczas tegorocznego Wielkiego Postu uda się zachęcić do włączenia w inicjatywę jeszcze więcej wiernych, z czego skorzystają chorzy.

Skarbonkami w danych parafiach dysponują księża proboszczowie i do nich trafiają one również po zakończeniu zbiórki. – Najczęściej jest to Niedziela Miłosierdzia Bożego, a więc tydzień po świętach Wielkiej Nocy – tłumaczy ks. Jastrzębski. Do każdej puszki dołączona jest ulotka z „instrukcją obsługi” zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL