Nowy numer 42/2019 Archiwum

Pójdą za krzyżem

Już jutro, 15 lutego, w kościele garnizonowym, odbędzie się Droga Krzyżowa dla osób niepełnosprawnych.

– Musimy sobie uświadomić, że w znacznym procencie Kościół, to również osoby chore i niepełnosprawne, które często podlegają społecznemu wykluczeniu – mówi Michał Piechel, jeden z organizatorów nabożeństwa. Młody, niepełnosprawny społecznik zaznacza, że inicjatywa jest realizowana już po raz drugi. – W ubiegłym roku spotkaliśmy się w katedrze wrocławskiej, tym razem zapraszamy do kościoła garnizonowego pw. św. Elżbiety – mówi. Zaznacza przy tym, że wydarzenie ma również wymiar integracyjny. – Chcemy pobudzić osoby niepełnosprawne do czynnego udziału w życiu wspólnoty wierzących. Niestety takich wydarzeń we Wrocławiu nie ma zbyt wiele, i co za tym idzie, nie jest łatwo ich do tego przekonać – dodaje.

Autorem rozważań drogi krzyżowej jest wrocławski radny Henryk Macała, który wraz z małżonką prowadzi ośrodek społeczno-kulturalny Piast na Pilczycach. Nawiązują one do katechez wygłoszonych przez bł. Jana Pawła II. Nabożeństwu, które rozpocznie się o godz. 15, przewodniczył będzie bp Andrzej Siemieniewski. Organizatorzy proszą o pomoc przy transporcie niepełnosprawnych, aby umożliwić im udział w Drodze Krzyżowej.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL