GN 2/2021 Archiwum

Bóg jest dla mnie wszystkim

To doskonała muzyka na czas Wielkiego Postu. Nastrojowe ballady i bardzo głębokie teksty, inspirowane Pismem, mogą pomóc człowiekowi w przeżywaniu okresu Przygotowania Paschalnego. Otrzymał już ją Rafał Dutkiewicz, a w przyszłym tygodniu trafi do premiera Donalda Tuska.

Autor płyty „Chcę porozmawiać z Tobą”, Piotr Pawłowski, który już drugą kadencję piastuje stanowisko zastępcy burmistrza miasta Oleśnicy nie ukrywa, że jedyną motywacją, jaka towarzyszyła mu w pracy nad krążkiem było pragnienie przybliżania ludzi do Boga. – Życie jest krótkie, a wielu odchodzi nie poznawszy Jezusa – mówi pan Piotr. – Z resztą sam Chrystus mówił, że szeroka i łatwa jest droga, która prowadzi do zatracenia i niestety wielu nią idzie. Chciałbym by ta płyta zainspirowała przynajmniej jedną osobę do poszukiwania i zaprzyjaźnienia się z Bogiem. Poza Psalmem 48 wszystkie teksty są jego autorstwa. W pracach nad całością bardzo mocno wspierała go żona Agnieszka, która muzyką zajmuje się profesjonalnie. – Cała aranżacja to w większości jej dzieło – mówi P. Pawłowski.

Na pytanie dlaczego urzędnik chce śpiewać o Bogu pan Piotr odpowiada krótko: – Bóg jest dla mnie sensem życia. Jest dla mnie wszystkim. Dzięki Niemu istnieję i żyję, mam rodzinę, żonę, dzieci i mogę cieszyć się tym, co mnie otacza. Wielokrotnie ratował mi życie. Ta płyta jest wyrazem wdzięczności wobec Boga za to, że jest i nadaje treść mojemu istnieniu i świadectwem tego, że Go kocham.

Burmistrz podkreśla, że muzyka jest jedną z bardziej przystępnych form ewangelizacji:

Na pytanie czy jako osoba publiczna nie obawia się jawnego przyznawania się do wiary chrześcijańskiej odpowiada:

Posłuchaj jednego z utworów autorstwa pana Piotra Pawłowskiego:

Piotr Pawłowski nowa płyta "Chcę porozmawiać z Tobą"
korlow1

Kontakt z panem Piotrem jest możliwy poprzez jego stronę www.piotrpawlowski.com


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama