GN 33/2019 Archiwum

Fragment Wschodniej Obwodnicy Wrocławia otwarty

Można już przejechać drogą między Siechnicami i Łanami.

Pierwszy odcinek trasy, która docelowo połączy Bielany z Długołęką, już jest przejezdny – został uroczyście otwarty w piątek 15 lutego przez marszałka województwa dolnośląskiego R. Jurkowlańca. Liczy ok. 8 km, łączy drogę krajową nr 94 w Siechnicach z drogą wojewódzką nr 455 prowadzącą z Wrocławia w stronę Jelcza-Laskowic. Budowa otwartego odcinka – obejmującego m.in. przeprawę przez Odrę i polder Blizanowice – finansowana z budżetu Województwa Dolnośląskiego oraz środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, pochłonęła 346,6 mln zł. Prace trwały od 2009 r. – kiedy położony został kamień węgielny.

Most w Łanach – najbardziej „widowiskowa” część trasy – posłuży nie tylko kierowcom, ale także pieszym i rowerzystom. Oba brzegi Odry, przez lata w tym miejscu funkcjonujące jak dwa osobne światy, znalazły się „rzut beretem” od siebie.

Fragment Wschodniej Obwodnicy Wrocławia otwarty   Agata Combik Fragment Wschodniej Obwodnicy Wrocławia otwarty   Agata Combik/GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL