Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kolejne stopnie

Po zakończeniu wielkopostnych rekolekcji 11 kleryków wrocławskiego seminarium zostało ustanowionych lektorami. Jeden alumn wszedł do grona kandydatów do święceń.

Posług w czasie uroczystej Mszy św. we wrocławskiej katedrze udzielił bp Andrzej Siemieniewski. – Otaczamy naszą modlitwą tych, którzy mają być ustanowieni lektorami, oraz tego, który ma zostać kandydatem do święceń – mówił na rozpoczęcie liturgii hierarcha. Do nowych lektorów powiedział m.in.: – Otrzymujecie szczególny urząd. Macie pomagać w głoszeniu wiary, która ma swojego korzenie w słowie Bożym. Zwrócił uwagę, że będą oni czytać słowo Boże w zgromadzeniu liturgicznym, wychowując w ten sposób w wierze dzieci i dorosłych i przygotowując innych do godnego przyjęcia sakramentów.  – Przy waszej pomocy ludzie mogą dojść do poznania Boga Ojca i posłanego przez Niego Syna Jezusa Chrystusa oraz osiągnąć życie wieczne.

Ksiądz biskup wezwał także alumnów, by przekazując innym słowo Boga, sami je przyjmowali i pilnie rozważali, a swoim codziennym życiem głosili Jezusa. 

Kolejne stopnie   Marcin Malinowski Kolejne stopnie   Marcin Malinowski
 

 

 

 

 

 

 

Kolejne stopnie   Marcin Malinowski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama