GN 33/2019 Archiwum

Kolejne stopnie

Po zakończeniu wielkopostnych rekolekcji 11 kleryków wrocławskiego seminarium zostało ustanowionych lektorami. Jeden alumn wszedł do grona kandydatów do święceń.

Posług w czasie uroczystej Mszy św. we wrocławskiej katedrze udzielił bp Andrzej Siemieniewski. – Otaczamy naszą modlitwą tych, którzy mają być ustanowieni lektorami, oraz tego, który ma zostać kandydatem do święceń – mówił na rozpoczęcie liturgii hierarcha. Do nowych lektorów powiedział m.in.: – Otrzymujecie szczególny urząd. Macie pomagać w głoszeniu wiary, która ma swojego korzenie w słowie Bożym. Zwrócił uwagę, że będą oni czytać słowo Boże w zgromadzeniu liturgicznym, wychowując w ten sposób w wierze dzieci i dorosłych i przygotowując innych do godnego przyjęcia sakramentów.  – Przy waszej pomocy ludzie mogą dojść do poznania Boga Ojca i posłanego przez Niego Syna Jezusa Chrystusa oraz osiągnąć życie wieczne.

Ksiądz biskup wezwał także alumnów, by przekazując innym słowo Boga, sami je przyjmowali i pilnie rozważali, a swoim codziennym życiem głosili Jezusa. 

Kolejne stopnie   Marcin Malinowski Kolejne stopnie   Marcin Malinowski
 

 

 

 

 

 

 

Kolejne stopnie   Marcin Malinowski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL