Nowy numer 33/2019 Archiwum

Psalmy w filharmonii

Psalmy we współczesnych interpretacjach zabrzmią w niedzielę 3 marca w Filharmonii Wrocławskiej.

Autorstwo większości ze stu pięćdziesięciu psalmów wchodzących w skład Starego Testamentu przypisuje się królowi Dawidowi. Często teksty te stanowiły podstawę utworów religijnych o podniosłym charakterze, adresowanych do Boga, będących dziełem kompozytorów różnych epok. Na koncercie w Filharmonii Wrocławskiej zabrzmią psalmy polskich twórców. Choć kompozycje te są współczesną interpretacją starożytnych tekstów określonych językiem muzycznym XX i XXI wieku, nie brak im powagi i skupienia oraz odniesień do tradycji. „Z głębokości wołam do Ciebie, Panie”, „Chwalcie Boga w Jego świątyni”, „Miłuję Pana”, „Racz mnie wybawić, o Boże” – to tylko niektóre psalmy, jakie usłyszymy w utworach znanych i cenionych współczesnych polskich kompozytorów. Chór Filharmonii Wrocławskiej poprowadzi Agnieszka Franków-Żelazny.

To niewątpliwie doskonała propozycja na czas Wielkiego Postu, a dlaczego jeszcze warto wybrać się 3 marca na 18.00 do Filharmonii, o tym mówi jej dyrektor Andrzej Kosendiak:

Psalmy we współczesnych interpretacjach - 3 marca 2013 - koncert Chóru Filharmonii Wrocławskiej
Realizacja: Akademicki Klub Realizatorów Filmowych FOSA
FilharmoniaWroclaw

UWAGA KONKURS

Na ten niezwykły koncert mamy jedną podwójną wejściówkę. Trafi ona do osoby, która do czwartku 28 lutego do godz. 10, na adres wroclaw@gosc.pl, przyśle maila z uzasadnieniem, dlaczego powinna otrzymać ten prezent. 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL