Nowy numer 3/2021 Archiwum

Będą negocjować

Dziś odbyło się spotkanie prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza i marszałka województwa Rafała Jurkowlańca. Rozmowy dotyczyły obiecanych, a nieprzekazanych pieniędzy na budowę strategicznej drogi.

Konflikt na linii prezydent – marszałek dotyczy obiecanych przez Dutkiewicza i wpisanych do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego 50 mln zł. W 2009 r. oba samorządy podpisały w tym celu porozumienie. Niby wszystko jasne, ale dziś strony inaczej interpretują zobowiązanie miasta, a pieniądze wciąż nie zostały przekazane na realizację inwestycji.

Prezydent Wrocławia zapytany o to, co obiecał przed czterema laty, odpowiedział, że przekazanie wkładu miasta było uzależnione od przetargów na budowę kolejnych odcinków. – Obowiązywało porozumienie, które mówiło, że jeśli przetarg będzie tańszy, to z budżetu Wrocławia nie zostaną przekazane środki – mówił. Z taką interpretacją zupełnie nie zgadza się marszałek Jurkowlaniec i zaznacza, że nie istnieją żadne dokumenty, które potwierdzałyby wersję prezydenta.

Ze strony Rafała Dutkiewicza również jest wola porozumienia, co daje nadzieję na szybkie zakończenie sporu. Prezydent Wrocławia nie chciał powiedzieć, jaką kwotą miasto na dzień dzisiejszy może wesprzeć inwestycję. Aby to ustalić, został powołany dwuosobowy zespół negocjacyjny. Marszałek Jurkowlaniec chciałby, aby ostateczne ustalenia zapadły do końca zimy. Podczas rozmów reprezentantem urzędu marszałkowskiego będzie Dariusz Kowalczyk. Prezydencki przedstawiciel zostanie wyznaczony najpóźniej jutro.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama