Nowy numer 42/2019 Archiwum

W hołdzie Wyklętym

Bardzo bogaty program będzie towarzyszył obchodom Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. W ich organizację włączyło się wiele środowisk patriotycznych oraz organizacje pozarządowe.

Jeden dzień pamięci rozciągnie się we Wrocławiu na kilka. Pierwszym etapem obchodów będzie spotkanie w Urzędzie Wojewódzkim. 27 lutego o 10.00 nastąpi zakończenie konkursu edukacyjnego poświęconego płk. Jerzemu Woźniakowi i zaprezentowana zostanie związana z nim wystawa fotograficzna. Kolejna ekspozycja zostanie otwarta 28 lutego na placu przed bazyliką garnizonową pw. św. Elżbiety i będzie nosiła tytuł "Tropem Wilczym". Natomiast o 19.00 zabrzmią pieśni Żołnierzy Wyklętych w auli XVII LO im. Agnieszki Osieckiej (ul. Tęczowa 60).

Główne obchody odbędą się 1 marca. Rozpoczną się o 10.30 na cmentarzu Osobowickim. O 13.00 w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim rozstrzygnięta zostanie druga edycja konkursu na temat Żołnierzy Wyklętych, natomiast o 18.00 rozpocznie się Msza św. w bazylice garnizonowej pw. św. Elżbiety w intencji niezłomnych bohaterów naszej wolności. Po Eucharystii, w rynku, odbędzie się okolicznościowe wydarzenie multimedialne, po którym wyruszy Marsz Pamięci w kierunku pomnika Pileckiego (obok Opery Wrocławskiej).

Ostatnim akcentem Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych będzie maraton dyskusyjno-filmowy w siedzibie "Civitas Christiana" pt. "Pamiętajmy o niezłomnych".

Szczegółowy plan obchodów znajduje się tutaj.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL