GN 2/2021 Archiwum

Tramwaj do Hiszpanii

Wrocławski Klub Przyjaciół Camino już szykuje się do pieszej wędrówki na kanonizację Jana Pawła II. A w najbliższej perspektywie jest kolejny Tramwaj do Santiago.

Członkowie Klubu w miejscu nie usiedzą – nie usiedzieli zresztą przez całą zimę, kiedy to już kursowały wspomniane „tramwaje”. Ich „wyjazdy” polegały na wspólnym przejściu fragmentu szlaku prowadzącego w stronę Composteli.

Tramwaj, który będzie podróżował z Wrocławia w najbliższym czasie, już czwarty z kolei, rozpocznie kurs 9 marca we wrocławskiej katedrze na Mszy św. o 9.00. W sobotę dotrze do przystanku przy kościele św. Jadwigi w Leśnicy i tutejszym zamku. W niedzielę, po Mszy o 8.00 przez Las Mokrzański pomknie w stronę zamku w Wojnowicach i do Mrozowa. Tu o o 14.00 jego pasażerowie mogą powrócić pociągiem do Wrocławia lub… pielgrzymować dalej szlakiem muszli do grobu św. Jakuba Apostoła.

– 23-25 marca, w Roku Wiary, planujemy z kolei trzydniową pieszą pielgrzymkę do Barda, do sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary – mówi Paweł Peter. – Bardo leży na trasie do Rzymu, a my wybieramy się pieszo na kanonizację Jana Pawła II (termin jeszcze nie znany, ale już się szykujemy). To będzie taki prolog przyszłej pielgrzymki, którą potem rozpoczniemy być może już z Barda.

Wędrówka rozpocznie się 23 marca Mszą św. o 7.30 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego przy ul. Bajana we Wrocławiu. Noclegi zaplanowano w Borowie oraz Ząbkowicach Śl.

Pątnicy szykujący się na pieszą wędrówkę do Rzymu spotkali się niedawno we Wrocławiu w szerszym gronie osób, które mają już za sobą takie doświadczenie. W styczniu odbyło się tu spotkanie tzw. Romeros (pieszych pielgrzymów do Rzymu) z całej Polski. – Uczestniczyło w nim 13 osób, spośród prawdopodobnie ok. 40 Polaków, którzy odbyli taką wędrówkę – mówi Paweł Peter. –  Zorganizowane było u sióstr elżbietanek na Ostrowie Tumskim. Swoimi wspomnieniami dzieliła się m.in. s. Assumpta z tego zgromadzenia, która w zeszłym roku odbyła taką pielgrzymkę.

P. Peter wspomina o kolejnych inicjatywach członków klubu, m.in. wędrówce drogami św. Jakuba z Kijowa do Krakowa. Ta długa, 40-dniowa wyprawa, rozpocznie się 19 maja.

W kim na wiosnę budzi się żyłka pątnika i włóczykija, a brak mu kompanów do szalonych wypraw, ten powinien koniecznie zajrzeć na stronę  wrocamino.blogspot.com


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama