Nowy numer 42/2019 Archiwum

Papież zostaje do kwietnia

Przez cały miesiąc na oleśnickim rynku można podziwiać fotografie przedstawiające miejsca bliskie Benedyktowi XVI oraz najważniejsze wydarzenia z jego udziałem.

Swoją premierę wystawa miała w 2006 r. Pierwszy raz pokazano ją w Krakowie w związku z pielgrzymką Benedykta XVI do Polski. Później można ją było zobaczyć m.in. w Warszawie, Gdyni i Zakopanem.

Na Dolnym Śląsku gościmy ją po raz pierwszy. To kilkanaście dużych fotografii przedstawiających najważniejsze wydarzenia z życia Józefa Ratzingera – Benedykta XVI od czasów dzieciństwa poprzez dorastanie, wybór drogi kapłańskiej, aż po otrzymanie godności kardynalskiej, współpracę z Janem Pawłem II, przewodniczenie uroczystościom pogrzebowym Papieża Polaka i konklawe, podczas którego został wybrany na następcę św. Piotra.

Podpisy pod zdjęciami tworzą wspaniałą opowieść o życiu Benedykta XVI. – W czasie wizyty w Polsce w 2000 r. kard. J. Ratzinger odwiedził także nasze miasto, dlatego natychmiast po jego decyzji o ustąpieniu z urzędu papieża postanowiliśmy sprowadzić tę wystawę i wierzę, że nie tylko będzie dobrze prezentowała się w Oleśnicy, ale także pozwoli mieszkańcom i gościom  przypomnieć i utrwalić sobie to wszystko, co Benedykt XVI zrobił dla dobra innych, w szczególności dla Polaków – mówi Agata Szpiłyk, dyrektor oleśnickiego MOKiS-u.

Wystawę można oglądać do 3 kwietnia br.

Papież zostaje do kwietnia   Ks. Rafał Kowalski/GN Papież zostaje do kwietnia   Ks. Rafał Kowalski/GN
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL