Nowy numer 42/2019 Archiwum

Finansowy gigant inwestuje

BNY Mellon, globalna firma inwestycyjna, poszerza swoją działalność we Wrocławiu, dzięki czemu powstają kolejne miejsca pracy. Skorzysta na tym również miasto.

Amerykańska firma zarządzająca inwestycjami i usługami inwestycyjnymi na całym świecie pojawiła się we Wrocławiu w 2010 r. W ubiegłym roku decyzją władz firmy stolica Dolnego Śląska została wybrana na jedno z sześciu Globalnych Centrów Usług firmy BNY Mellon na świecie. Decyzja pociągnęła za sobą potrzebę przeniesienia biur do nowej siedziby i zatrudnienia większej liczby pracowników. – Teraz zatrudniamy 200 osób i w starym miejscu zaczyna brakować nam miejsca. Nasz zarząd zdecydował więc o przeznaczeniu 20 mln dolarów na przeprowadzkę do Aquarius Buissnes House znajdującego się na skrzyżowaniu ulic Borowskiej i Swobodnej – mówił podczas konferencji prasowej Martin Ring, dyrektor wykonawczy Global Delivery Centre Polska.

Kto może liczyć na zatrudnienie w BNY Mellon? – Szukamy utalentowanych absolwentów wyższych uczelni, ale również praktyków, mających doświadczenie związane z rachunkowością oraz funduszami inwestycyjnymi i ich zarządzaniem – dodaje M. Ring. W rozwijającym się wrocławskim ośrodku firmy znajdzie pracę 440 osób.

Jak skorzysta na tym Wrocław? Jak przekonuje Ewa Kaucz z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, trzeba na to spojrzeć szerzej. Dzięki takim krokom jak ten podjęty przez BNY Mellon w mieście nie ma problemu z komercjalizacją nowych przestrzeni biurowych, a przez to deweloperzy chętniej podejmują się budowy kolejnych tego typu obiektów.

Firma BNY Mellon działa w 36 krajach i na ponad 100 światowych rynkach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL