Nowy numer 41/2019 Archiwum

To nie dzień feministek

Pikieta antyaborcyjna „W imieniu Dam” rozpocznie się na wrocławskim rynku pod Pręgierzem w Dzień Kobiet, 8 marca o 17.00.

– Tego dnia od lat feministyczne środowiska związane z „Porozumieniem 8 marca” organizują swoje manify. Jako kobiety, które przyznają się do pewnych wartości, dla których ważna jest wiara, tradycja, stwierdziłyśmy, że chcemy wyjść z naszą własną inicjatywą – mówi Beata Wilk, koordynatorka wrocławskiej pikiety. Tłumaczy, że inicjatywa wyszła z Krakowa, patronuje jej facebookowa społeczność „W imieniu Dam”. We Wrocławiu w pikiecie weźmie udział m.in. „Fundacja Pro – prawo do życia”.

Organizatorki chcą przeciwdziałać zawłaszczaniu Dnia Kobiet przez środowiska feministyczne, chętnie propagujące tego dnia m.in. dostęp do aborcji. Chcą promować wzorzec kobiety aktywnej w życiu społecznym, a zarazem ceniącej ognisko rodzinne, prawdziwej damy szanującej siebie, znającej swoją godność żony i matki, dla której ważne są ideały związane z rodziną, ojczyzną, tradycją.

Chętni mogą przynieść własne transparenty czy symbole o tematyce pro life, podkreślające wartość życia, rodziny. Zaproszone są szczególnie panie.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL