Nowy numer 2/2021 Archiwum

Kurczaki czekają

Kiermasz wielkanocnych ozdób przygotowanych przez mieszkanki wrocławskiego Schroniska św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi trwał 10 marca na Złotnikach. W kolejną niedzielę podobny odbędzie się na Popowicach.

Kurczaki czekają   Laura i Tosia pomagały przy wielkanocnym straganie Agata Combik/GN

Kolorowe prace, niezwykle starannie wykonane cieszą się dużym zainteresowaniem. Na straganie przy kościele pw. NMP Różańcowej na wrocławskich Złotnikach można znaleźć pogodne baranki z masy solnej, stroiki, wielkie jaja dziergane na szydełku, ceramikę zdobioną metodą decoupage. – Ozdoby wykonywane były pod kierunkiem pani psycholog, która prowadzi dla pań zajęcia terapeutyczne, w tym także plastyczne – mówi pani Basia, pracownica schroniska. – Przy tej okazji wychodzą na jaw talenty naszych pań. Do niedawna ich pracami zdobiłyśmy schronisko, obdarowałyśmy naszych darczyńców; postanowiłyśmy jednak wyjść z nimi „na zewnątrz”. Taką pierwszą próbą był kiermasz bożonarodzeniowy – bardzo się udał, więc kontynuujemy świąteczne akcje.

Pani Basia dodaje, że przygotowania wielkanocnych ozdób rozpoczęły się właściwie tuż po Bożym Narodzeniu. – Dla naszych pań tego typu robótki to także sposób na wyciszenie się, „odreagowanie” problemów, a także podniesienie poczucia własnej wartości – mówi. – Cieszą się, że mają jakiś wkład w utrzymanie miejsca, w którym mieszkają, że ludzie chcą kupować ich wyroby.

Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony, oczywiście, na potrzeby schroniska, które na Wielkanoc są spore. – W tej chwili mieszka u nas na stałe ok. 70 kobiet oraz dzieci. Do tego trzeba też doliczyć osoby z noclegowni oraz „z miasta”. Na święta przychodzą do nas także dawne mieszkanki, ponadto panie kierowane przez MOPS oraz przychodzące z własnej inicjatywy z prośbą o pomoc – tłumaczy pani Basia, dodając że mieszkanki schroniska są bardzo wdzięczne za życzliwość proboszczowi złotnickiej parafii, okazującemu ich inicjatywom wielkie serce. Za tydzień, 17 marca, kolorowy stragan zagości przy wrocławskim kościele pw. NMP Królowej Pokoju. Wielkanocne ozdoby będzie tu można nabyć od 8.00 do ok. 13.30.

  Kurczaki czekają   Technika wykonania prac jest dowolna. Oprócz nagród ważna jest także satysfakcja z ofiarowanej pomocy Agata Combik /GN   Kurczaki czekają   Każdy baranek jest niepowtarzalny Agata Combik/GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama