Nowy numer 44/2020 Archiwum

Pod krzyżem z Biblią

Pod hasłem: „Wszyscy jesteśmy uczniami Chrystusa” odbywały się od 8 do 10 marca wielkopostne dni skupienia Taizé.

Weekendowe rekolekcje organizowane przez młodzież związaną z ekumeniczną wspólnotą z Taizé stały się już tradycją. – Staramy się co najmniej raz w roku wyjechać, by kontynuować rozpoczętą tzw. pielgrzymkę zaufania przez ziemię – mówi Emilia Ostrowska, inicjatorka tegorocznej edycji dni skupienia.

Każdorazowo młodzi ludzie wybierają inne miejsce, by w ciszy i skupieniu oddać się modlitwie. Tym razem spotkanie zostało zorganizowane w Bukówku k. Środy Śląskiej, gdzie znajduje się Dolnośląskie Sanktuarium Ekumeniczne. – Staraliśmy się przyjrzeć postaciom, które występują w Ewangelii w czasie, gdy Jezus chodził po ziemi, nauczał i uzdrawiał. Realizując nasz temat, chcieliśmy odkryć to, co On w nich zmienił, by odnieść to do naszego życia  – mówił prowadzący konferencje ks. Paweł Kucia z Milicza.

Jednym z elementów rekolekcyjnego programu było miejsce na rozważania „Dlaczego warto czytać Pismo św.?”.

Aneta Bińczak nigdy wcześniej nie uczestniczyła w tego typu rekolekcjach. – W tym roku byłam po raz pierwszy na Europejskim Spotkaniu Młodych, które odbyło się w Rzymie. Spodobało mi się i pojawiła się we mnie potrzeba ducha, aby tu przyjechać – mówi. Co było elementem, który najbardziej zostanie w jej pamięci?

Jak podkreślają uczestnicy dni skupienia, niezwykłe było zaangażowanie mieszkańców Bukówka oraz pobliskich Wrocisławic. Dzięki proboszczowi parafii pw. św. Wawrzyńca, ks. Januszowi Głąbie, wielu zaangażowało się w ciepłe przyjęcie młodzieży. – Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni i obiecujemy modlitewną pamięć – mówi E. Ostrowska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama