Nowy numer 2/2021 Archiwum

Urodziny terminalu

11 marca 2012 r. uruchomiony został nowy budynek obsługi pasażerów na wrocławskim lotnisku. Liczby nie kłamią. Od tego momentu ilość pasażerów korzystających z Wrocławskiego Portu Lotniczego ciągle rośnie.

Podczas konferencji prasowej podsumowującej rok funkcjonowania terminalu prezes Wrocławskiego Portu Lotniczego im. Mikołaja Kopernika podkreślał, że lotnisko dzięki inwestycji jest uznawane za najlepsze w Polsce. – Uchodzi również za najlepiej zaprojektowane i wykonane – mówił. Dowodem na to jest przyznany przez pasażerów tytuł „Przyjazne lotnisko 2012”. Od marca ubiegłego roku regularnie zwiększa się ilość obsługiwanych podróżnych. W sumie było ich do dzisiaj prawie 2 mln. Jak podkreśla prezes, jest to wynikiem uruchomienia bazy przez tanie linie lotnicze Ryanair i popularności działających krótko na rynku linii OLT Express.

Podsumowanie ostatnich 12 miesięcy było też okazją do podzielenia się planami na najbliższy czas. Od końca miesiąca z wrocławskiego lotniska będzie można wylecieć w rekordową ilość kierunków. W siatce połączeń pojawią się przede wszystkim destynacje południowej Europy: Sycylia, Sardynia, Ibiza, Madera, Teneryfa, południowa Portugalia czy Północny Cypr. – To są na tyle atrakcyjne miejsca, że na pewno znajdą się na nie chętni – dodał. Prezes D. Kuś podkreśla, że w kolejnych miesiącach liczy na przejęcie pasażerów, którzy do tej pory nie korzystali z Wrocławskiego Portu Lotniczego.

Oto terminal w liczbach:

- 2,5 tys. osób skorzystało z obsługi VIP;

- rekordowa liczba pasażerów skorzystała z lotniska w lipcu 2012 r. – 240 tys. (tyle ile w całym roku 2002);

- odprawiono ponad 400 tys. sztuk bagaży;

- 310 tys. pasażerów przeszło przez rękawy;

- 900 tys. samochodów pozostawiono na lotniskowym parkingu;

- wypito 78 668 kaw i zjedzono 47 528 kanapek;

- z pozalotniczej działalności lotniska przychody wzrosły o 58 proc.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama