GN 16/2019 Archiwum

Habemus papam i aplauz we Wrocławiu

We wrocławskim kościele pw. św. Franciszka kończyły się właśnie rekolekcje dla służby zdrowia, kiedy w Watykanie pojawił się biały dym oznaczający wybór papieża.

Uczestnikom Eucharystii radosną wiadomość przekazał przewodniczący tego dnia Mszy św. kard. Henryk Gulbinowicz. Wszyscy wyrazili radość spontanicznym aplauzem, a następnie pomodlili się o światło Ducha Świętego dla nowego następcy św. Piotra.

– Mam bardzo piękną wiadomość. Został już przez kardynałów elektorów wybrany nowy papież, który przyjął imię Franciszek – mówił arcybiskup senior. – Jeżeli dobrze usłyszałem, jest to kard. Bergoglio – dodał. – Patrzcie, jak to dziwnie się składa – 16 października, kiedy prosiliśmy św. Jadwigę w Trzebnicy, żeby wstawiła się do Boga w wyborze nowego papieża, padł los na kardynała Wojtyłę. Na zakończenie waszych rekolekcji w kościele św. Franciszka kardynałowie wybrali papieża, który przyjął imię Franciszek. Niech mu Duch Święty oświeca drogi jego służby jako następcy św. Piotra.

Posłuchaj, jak kard. Henryk Gulbinowicz przekazał wiernym wiadomość o wyborze papieża:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL