Nowy numer 8/2019 Archiwum

Pierwszy krok na dachu

I etap renowacji potężnego dachu trzebnickiego klasztoru sióstr boromeuszek zakończony. Dziękczynienie rozpoczęło się u stóp św. Józefa, w wigilię jego uroczystości.

Poświęcenia dwóch kondygnacji odremontowanej części, a także nowych pomp ciepła, dokonał kapelan zakonnego domu, ks. Walerian Gruszka SDS. – Gotowy fragment dachu to mniej więcej ósma lub dziewiąta część całości – mówi prezes Fundacji dla Ratowania Klasztoru św. Jadwigi Śląskiej „By służyć” Krystyna Klamińska, podkreślając że jest to bardzo ważny fragment pokrycia. Dzięki wykonanym przy nim pracom nie grozi już zalanie przylegającej do klasztoru bazyliki św. Jadwigi.

Obecna w czasie uroczystości wicewojewoda Ewa Mańkowska podkreśliła, że prowadzone w budynku klasztornym działania są ważne także dla środowiska naturalnego. Poświęcenie dachu i pomp, z udziałem przełożonej generalnej boromeuszek s. Alberty Groń, księży salwatorianów oraz lokalnych władz, było okazją do wspólnego świętowania, które rozpoczęło się przy figurze św. Józefa. – Powierzamy mu także gospodarcze sprawy. Był w końcu również przedsiębiorcą. Pewnie płacił podatki, ale nie miał za  „na głowie” ZUS-u – mówi z uśmiechem ekonomka, s. Krzysztofa. Dodaje, że remont ok. hektarowego dachu wymaga ogromnego zawierzenia Bożej Opatrzności.

Kto chciałby wesprzeć dzieło ratowania pocysterskiego klasztoru związanego ze św. Jadwigą, informacje znajdzie na ocalicbysluzyc.pl

Nowe pompy ciepła   Nowe pompy ciepła Agata Combik/GN   Wielki dach trzebnickiego klasztoru jest stopniowo remontowany - na zdjęciu poświęcenie w marcu 2013 r. części odnowionego poddasza   Wielki dach trzebnickiego klasztoru jest stopniowo remontowany - na zdjęciu poświęcenie w marcu 2013 r. części odnowionego poddasza Agata Combik /GN


 

 

 

 

 

 

Św. Józefowi siostry zawierzyły dalsze prace   Św. Józefowi siostry zawierzyły dalsze prace Agata Combik/GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL